ارائه دهنده خدمات پرداخت
انواع ابزار پرداخت به عنوان راه کار و  بكارگیری در مراكز فروش و خدمت‌رسانی گوناگون مثل واحدهای صنفی، مراكز خدمات درمانی و بهداشتی، سازمان‌ها و مراكز خدمات عمومی دولتی و غیر دولتی، مراكز آموزشی، مراكز خدمات رفاهی، شعبات بانك‌ها، فروشگاه‌های بزرگ زنجیره‌ای، خدمات حمل و نقل عمومی و خصوصی، خدمات سیار و... با قابلیت انواع امکانات ارتباطی همچون RS232، Bluetooth، GSM/GPRS، Ethernet، CDMA، Wi-Fi، Dial up بكار گرفته می‌شوند.
این خدمات بر اساس نیازسنجی جامع از پذیرندگان و با در نظر گرفتن خدمات مورد مطالبه هر یک از اصناف، به منظور صرفه جویی در وقت و تسریع در انجام امور پرداختی ارائه گردیده و با پیشرفت تکنولوژی به صورت پویا در حال گسترش و توسعه می‌باشد.
عمده مزایا، ویژگیها و انواع روشها و راه کارهای خدمات پرداخت الکترونیکی را که شرکت فن آوران انیاک برای طیف وسیعی برای  راه حل های کسب و کار مختلف ارائه نموده است را به شرح زیر میتوان تعریف نمود:
1.    دستگاه پايانه فروش Countertop :
تعریف : شامل دستگاهي است كه از طريق ارتباط تلفني Dial up، Ethernet، RS232 به سيستم بانكي امكان انتقال اتوماتيك مبلغ خريد از حساب مشتري (دارنده كارت) به حساب فروشنده (پذيرنده كارت) را فراهم مي‌سازد.
سازمان هدف وکاربردها: تمام مراکز ، سازمانها ، شرکتها و اماکن که نیاز به خدمات الکترونیکی بانکی خواهند داشت.
2.    POS های بی سیم : با این فناوری شرکت انیاک توانسته پوشش گسترده ای در جهت پاسخگویی بازرگانان در زمان ها و شرایط مختلف را فراهم آورد. این شرکت 3 پایانه فروش سیار تحت عناوین Bluetooth POS، GPRS/CDMA POS، WiFi POS در اختیار دارد که با استفاده پایانه ها در بسترهای ارتباطی مذکور، تراکنش مورد نظر را انجام می دهد. با توجه به نیاز شرکت های توزیع و پخش به دریافت مبلغ بعد از تحویل کالا و نیز با توجه به نیاز رستوران های بزرگ و هتل چند ستاره مورد استقبال بسیار زیادی قرار گرفته است.
1-    Bluetooth POS : در این بستر ارتباطی امکان انتقال عملیات تراکنش تا شعاع 100 متری امکان پذیر است.  این نوع پایانه ها بهترین راه کار برای مکان های کوچک با امکان برقراری ارتباط از طریق Landline و یا پورت سریال بوده که بوسیله آن میتوان تا 7 دستگاه را در یک مکان از طریق یک استگاه ارتباطی بلوتوث به اشتراک گذاشت.
سازمان هدف وکاربردها:. شامل رستوران ها ، مراکز دارای فعالیت های گوناگون در یک مکان ، مراکز دارای صندوق های متعدد و....
ویژگیهای خاص:. راحتی و رفاه بیشتر در پرداخت وجوه توسط مشتریان ، جلوگیری از تراکم افراد در کنار صندوق های پرداخت ، عدم نیاز به اتصالات ارتباطی اضافی
2-    GPRS/CDMA POS : ارتباط  این نوع کارتخوان با شبکه بانکی با استفاده از سیم کارتی که سرویس Gprs دستگاه را فعال کرده باشد ممکن می شود و به  پذیرنده این امکان را میدهد در صورت پوشش خطوط مخابراتی در تمام نقاط ایران دستگاه را جابجا نموده و  تراکنش انجام دهد متصل گردد.
سازمان هدف وکاربردها:. شامل شرکتهای پخش ، تاکسی سرویسها ، اتوبوس ، قطار و..... که دارای فعالیت سیار میباشند.
ویژگیهای خاص:. راحتی و رفاه بیشتر در پرداخت وجوه توسط مشتریان ، امکان جابه جایی در سطح کشور ، امکان استفاده از هر نوع سیم کارت تلفن همراه
3-    WiFi POS : ارتباط این نوع کارتخوان با شبکه بانکی کشور با استفاده از بستر شبکه داخلی به صورت WiFi صورت می پذیرد. از ویژگی های مهم این دستگاه امکان انتقال مطمئن و امن وجوه به سبب تنظیمات امنیتی شبکه می باشد. برد دستگاه بسته به برد Access Point مورد استفاده در شبکه متغیر می باشد.
سازمان هدف وکاربردها:. پارکینگ ها ، مجتمع های فرهنگی ورزشی ، هتل ها و مجتمع های ویلایی
ویژگیهای خاص:.راحتی و رفاه بیشتر در پرداخت وجوه توسط مشتریان ، امکان استفاده در گستره فضاهای داخلی و خارجی (کارخانجات و....) ، امکان تنظیم IP به صورت Static ، امکان تعریف Mac Adress جهت برقراری امنیت بیشتر

3.    دستگاه پايانه :Payment PDA  دستگاه پایانه سیار، نسل جدیدی از دستگاه های کارتخوان است که با استفاده از خدمات سامانه تلفن همراه به شبکه بانکی متصل شده و تراکنش با استفاده از سرویس های بستر GSM و  GPRS انجام می دهد.
سازمان هدف وکاربردها:. فروشگاه های بزرگ دارای سیستم پخش سیار ، در سیستم های توزیع مویرگی یا شرکت های پخش ، در اماکنی که دسترسی به سایر خطوط ارتباطی امکان پذیر نمی باشد ، در اماکنی که بنا به دلایل خاص امنیتی نیاز به اتصال پایانه فروش به بسترهایی غیر از خطوط تلفن دارند.
ویژگیهای خاص:. قابل حمل بودن دستگاه و عدم محدودیت مکانی ،  سرعت بالای تراکنش ، قابلیت استفاده از باطری شارژی با عمر بالا
4.    دستگاه پايانه POS متصل به صندوق های فروشگاهی : کارتخوانهای شرکت انیاک دارای قابلیت اتصال به صندوق های فروشگاهی را دارا مي باشد. در اينصورت POS تحت امر صندوق های فروشگاهی فعاليت مي نمايد. دستور انجام تراکنش به همراه مبلغ و ساير اطلاعات مورد نياز از صندوق های فروشگاهی به POS منتقل مي شود وکارتخوان تنها در صورتی شروع به چاپ رسيد انجام عمليات می کند که تراکنش با موفقيت انجام شده و مبلغ سند از حساب مشتری کسر شده باشد. همزمان با اين عمل کارتخوان اطلاعات لازم برای صندوق های فروشگاهی را نیز ارسال می نمايد يعني درست پس از اتمام تراکنش بانکی، اطلاعات عمليات مالی انجام شده بلافاصله به سيستم متصله برگشت داده می شود .تیم نرم افزاری شرکت با تولید نرم افزاری تولید نموده است که با نصب بر روی پایانه های فروش صندوق های فروشگاهی این امکان را فراهم می آورد تا جمع نهایی فاکتور مشتری به صورت اتوماتیک از نرم افزار حسابداری صندوق های فروشگاهی به پایانه فروش ارسال شود، در این حالت مشتری پس از کشیدن کارت خود بر روی پایانه فروش فقط رمز را وارد نموده و خرید انجام می گردد. در صورت انجام موفق تراکنش یک کد پیگیری توسط رسید POS به مشتری ارائه می گردد.
    سازمان هدف وکاربردها:. فروشگاه هایی که دارای صندوق های متعدد جهت دریافت وجوه می باشند.، فروشگاه هایی که برای فروش، توسط نرم افزار حسابداری اقدام به صدور فاکتور می نمایند. ، فروشگاه هایی که اجناس آنها دارای قیمت های غیر رند می باشند.، در مراکزی که درصدهای مختلف تحفیف را بر روی فاکتورهای مشتریان اعمال می کنند.
    ویژگیهای خاص:. از بین رفتن امکان وقوع اشتباه در هنمگام وارد کردن مبلغ توسط اپراتور یا مشتری ، انطباق کامل با نیازهای دارندگان حسابهای دولتی بدلیل عدم امکان وقوع خطا ،  امکان گزارش گیری و اطمینان یافتن از صحت تراکنش های انجام شده از طریق پایانه فروش و یا نرم افزارهای حسابداری / فروش ،  امکان ارسال یک رشته اطلاعات از صندوق های فروشگاهی به POS جهت درج بر روی رسید تراکنش
5.    دستگاه ها Pc-POS
    کارتخوانهای شرکت انیاک دارای قابلیت اتصال به سیستمهای کامپیوتری از طريق درگاه های کامپيوتری را دارا مي باشد. در اينصورت  POS تحت امر PC  فعاليت مي نمايد. دستور انجام تراکنش به همراه مبلغ و ساير اطلاعات مورد نياز از PC بهPOS منتقل مي شود وکارتخوان تنها در صورتی شروع به چاپ رسيد انجام عمليات می کند که تراکنش با موفقيت انجام شده و مبلغ سند از حساب مشتری کسر شده باشد. همزمان با اين عمل کارتخوان اطلاعات لازم برای PC را نیز ارسال می نمايد يعني درست پس از اتمام تراکنش بانکی، اطلاعات عمليات مالی انجام شده بلافاصله به سيستم متصله برگشت داده می شود .تیم نرم افزاری شرکت با تولید نرم افزاری تولید نموده است که با نصب بر روی پایانه های فروش  کامپیوتر این امکان را فراهم می آورد تا جمع نهایی فاکتور مشتری به صورت اتوماتیک از نرم افزار حسابداری به پایانه فروش ارسال شود، در این حالت مشتری پس از کشیدن کارت خود بر روی پایانه فروش فقط رمز را وارد نموده و خرید انجام می گردد. در صورت انجام موفق تراکنش یک کد پیگیری توسط رسید POS به مشتری ارائه می گردد.
    سازمان هدف وکاربردها:. فروشگاه هایی که از رایانه ها استفاده میکنند و دارای صندوق های متعدد جهت دریافت وجوه می باشند.، فروشگاه هایی که برای فروش، توسط نرم افزار حسابداری اقدام به صدور فاکتور می نمایند. ، فروشگاه هایی که اجناس آنها دارای قیمت های غیر رند می باشند.، در مراکزی که درصدهای مختلف تحفیف را بر روی فاکتورهای مشتریان اعمال می کنند.
    ویژگیهای خاص:. از بین رفتن امکان وقوع اشتباه در هنمگام وارد کردن مبلغ توسط اپراتور یا مشتری ، انطباق کامل با نیازهای دارندگان حسابهای دولتی بدلیل عدم امکان وقوع خطا ،  امکان گزارش گیری و اطمینان یافتن از صحت تراکنش های انجام شده از طریق پایانه فروش و یا نرم افزارهای حسابداری / فروش ،  امکان ارسال یک رشته اطلاعات از صندوق های فروشگاهی به POS جهت درج بر روی رسید تراکنش?>
sahte kizlik zari dusuk hapi