سیستم وفاداری مشتری  Loyalty
تعریف : صاحبنظران فن بازاریابی و کارشناسان مباحث و فنون ارتباط با مشتریان ، مفهوم وفاداري را به اين شكل تعريف مي كند: "حفظ تعهد عميق به خريد مجدد يا انتخاب مجدد محصول يا خدمات، به طور مستمر در آينده، به رغم اينكه تاثيرات موقعيتي و تلاشهاي بازاريابي، به صورت بالقوه مي تواند باعث تغيير در رفتار مشتري شود"  . که درتکمیل  این نظریه متخصصین برای باورند که رضايت مشتري از سه طريق به افزايش درآمد و سود منجر مي شود. 1- تكرار خريد مشتري 2- خريد كالاي جديد و 3- خريد كالا توسط مشتريان جديدي كه توسط مشتريان راضي به كالا تمايل پيدا كرده اند. به عبارت دیگر باید گفت  امروزه در كشورهاي صنعتي فنون و اصول ارتباط با مشتریان در سرلوحه برنامه هاي بازاريابي و مباحث مرتبط با آن قرار گرفته است و برهمین اساس امروزه ديگر هيچ توليدكننده و عرضه كننده خدمات و کالا نه تنها  به فروش يك بار به مشتري نمي انديشد بلکه اورا حامی سازمان خود میخواند و با همین دیگاه آنرا مهمترین ابزار و راه کار توسعه بازار و افزایش فروش خود تعریف نموده و لذا تمام سعی خودرا در حمایت و پشتیبانی او خواهد نمود.
سیاست و برنامه های مختلف "وفاداری مشتریان"  یکی از جدیدترین روشها و کاراترین اقدامات در راهکارهای نیم قرن اخیر می باشد که که توسط شرکتهای و سازمانهای بزرگ و کوچک و معتبر دنیا در سیستم های فروش  و بازرایابی درحال استفاده میباشد و اجای موفق این برنامه بهترین ضمن افزایش بهره وری و کارایی های مراکز و بنگاه های اقتصادی ، کمک شایانی به تجمیع و بدست آوردن انبوهی از اطلاعات در مورد مشتریان است که با داشتن این اطلاعات و آمار بعنوان سرمایه استراتژیک ، هر سازمان و شرکتی قادر است تا با تحلیل و تهیه گزارشات مدیریتی سطح بالا با توجه به شاخصهای بدست آمده از داده هایی بدست آمده از مشتریان ، امکان برنامه ریزی جامع و تدوین چشم اندازها و برنامه های راهبردی با کمتری انحراف و بالاترین ضریب موفقیت را برای خود بوجود خواهد آورد.
    راه کارها :  شرکت فن آوران انیاک ضمن رعایت اصل مشتری مداری در تمام امور و برنامه های خود ، به منظور تحقق نظریه فوق و ایجاد يك رابطه برنده – برنده و افزایش ضریب اعتماد و اطمینان  بين سازمان و مشتريان ، با انجام مطالعات و بررسیهای کارشناسی ، راه کارهای بنیادین و موفقی را برای تحقق اصول فوق انتخاب و عملیاتی نموده است روشهایی که علاوه احساس کسب رضایت و اطمینان طرفین ، توسعه و افزایش وفاداری مشتریان بصورت خود انگیزه ایی را باعث گردد ، اقدام به "تاسیس باشگاه پذیرندگان انیاک" به منظور دستیابی به حفظ و وفاداری مشتریان در بالاترین سطح کیفی و خدماتی خود نمود .
    طی مطالعات تخصصی و علمی گسترده، در جهت طراحی و استقرار نظام وفاداری پذیرندگان مشتریان خدمات بانکی، باشگاه پذیرندگان انیاک در شهریور ماه سال 1390، با ایجاد زیرساخت و برنامه های نرم افزاری تخصصی، با هدف گردآوري پذیرندگان، توسعه و خلق محصولات جدید از طریق شناسایی خواسته ها و نیازهای پذیرندگان، ایجاد ارتباطات دوسویه و تعاملی، ارائه پاسخ های مناسب در مقابل اعتماد آنان، تکریم آنان، تشویق آنان به استفاده از خدمات الکترونیکی توسط شركت انیاک به وجود آمد، که حتماً در زمره بزرگترین سیستم های وفاداری مشتریان در جهان خواهد بود.
    از راه کارهای دیگر شرکت انیاک که تمامی عوامل ، ابزارها و زیر ساختهای آنرا در اختیار داشته و میتواند اجرای آنرا برای صاحبان صنایع و سازماهای خدماتی بر عهده بگیرد ، چاپ و تولید و بهره برداری  کارت وفاداری یا لویالتی کارت Loyalty Card در بسترهای بانکی خود ، بعنوان یکی از ابزارهای پیاده سازی سیستم وفاداری مشتریان می باشد . این کارت از طرف پذیرنده (فروشگاه یا شرکتی که اقدام به استفاده از سیستم وفاداری نموده است) به مصرف کننده کالا یا خدمات داده می شود .  مزایای کارت های مغناطیسی برای پیاده سازی و استفاده در سیستم وفاداری مشتریان با لویالتی سهولت در حمل ، سادگی در استفاده و امنیت در کاربرد می باشد ، این کارت ها یکبار توسط شرکت مجری سیستم لویالتی صادر و دارای یک شماره منحصر به فرد در کل سیستم می باشند ، این کد در تمام برنامه وفاداری معرف یک مشتری بوده و به محض کشیده شدن کارت در پایانه های سیستم شناسایی و اطلاعات مربوطه را اعلام می نماید . ضمنا استفاده از طرح دلخواه پذیرنده کارت و چاپ آن امکان پذیر می باشد
    روشها و راه کارهای اجرایی باشگاه :
1-    کلیه پذیرندگان با جمع آوری امتیازات خود می توانند در جشنواره ها و قرعه کشی های متفاوت شرکت نموده، و از جوایز طرح ها و امكانات باشگاه انیاک استفاده نمایند. تمامي پذیرندگان انیاک امكان عضويت در اين جامعه مجازي بزرگ را دارا بوده، و مي توانند با عضويت در این باشگاه از جوایز و جشنواره های فوق العاده استفاده نمایند.
2-    امتیازات و تسهیلاتی از سوی شرکت فن آوران انیاک برای پذیرندگان عضو هر یک از سطوح باشگاه پذیرندگان خود اختصاص داده شده است. این تسهیلات در بخش های جداگانه ارائه می شوند. بخش اول از زمان ورود یک عضو به سطح یک (سطح برنز) و تا زمانی که در آن قرار دارد قابل استفاده است. در سطوح مختلف شرکت انیاک با بر گذاری قرعه کشی، جوایز نفیس باشگاه خود را به پذیرندگان گرانقدر خود ارائه می دهد، علاوه بر بهره مندی از جوایز نفیس، نسبت به جمع آوری امتیاز (ذخیره سازی امتیازات)، پذیرندگان می توانند کلیه امتیازات خود را ذخیره کرده و وارد مرحله بعد شده و در این صورت می تواند از تسهیلات مراحل بعد نیز استفاده نماید.
    اهداف و ارزش افزوده  :  
1-    مشتریان حوزه بانکی و کلیه پذیرندگان پایانه ها با عضويت در جامعه مجازي  مي توانند با عضویت وارد گروه پذیرندگان فناوري اطلاعات شده و از امكانات و تسهيلاتي كه شرکت انیاک در نظر گرفته است بهره مند گردند.
2-    با عضويت در جامعه مجازي، پذیرندگان مي توانند وارد گروه پذیرندگان فناوري اطلاعات شده و از امكانات و تسهيلاتي كه شرکت انیاک در نظر گرفته است بهره مند گردند.
3-    کلیه پذیرندگان با جمع آوری امتیازات خود می توانند در جشنواره ها و قرعه کشی های متفاوت شرکت نموده، و از جوایز طرح ها و امكانات باشگاه انیاک استفاده نمایند. تمامي پذیرندگان انیاک امكان عضويت در اين جامعه مجازي بزرگ را دارا بوده، و مي توانند با عضويت در این باشگاه از جوایز و جشنواره های فوق العاده استفاده نمایند.?>
sahte kizlik zari dusuk hapi