راه کارهای جامع پرداخت همراه
تعریف : امروزه استفاده از فناوری¬های پیشرفته در کلیه صنایع کمک قابل توجهی به کاهش هزینه¬ها و بالا بردن کیفیت محصولات و خدمات کرده است. یکی از این فناوری‌های که با پیشرفت¬های اخیر توجه زیادی را به خود جلب کرده است فناوری یکپارچه کننده سیستم‌های بانکداری الکترونیکبا سیستم‌های موبایل می‌باشد.
انجام عملیات مالی با استفاده از گوشی موبایل، آسانی و فراگیرشدن استفاده را در پی خواهد داشت. همچنین با استفاده از قابلیت‌های سیم کارت به عنوان یک کارت هوشمند، می‌توان به سطح بالایی از امنیت و قابلیت اعتماد در سیستم‌های پرداخت سیار دست یافت. در حال حاضر سیستم‌های پرداخت مختلفی در دنیا موجود می‌باشند، که از تکنولوژی‌های مختلفی مانند SMS,RFID Tag ، IVR ، WAP ، USSD ، و NFC بهره می‌برند.
    بطور مثال ، پرداخت ازطریق گوشی مجهز به  NFC که قابليت ذخيره سازي اطلاعات حساب هاي بانكي مختلف را در خود دارد، نياز كاربر را از به همراه داشتن كيف پول و يا كارت هاي بانكي مختلف بر طرف خواهد كرد، به علاوه تصديق هويت افراد در اماكن و محل هاي عبور و مرور مانند كليد الكترونيكي از جمله كاربردهاي ديگر NFC ‌ مي باشد.
    در كاربرد ديگر شخص مي توانند با نزديك كردن گوشي همراه خود به كارت ها، پوسترها و هر محصولات ديگري، اطلاعات مروبط به آن را دريافت كنند. براي اين كار تنها نياز به نصب تگ حاوي اطلاعات مربوطه در محل مورد نظر مي باشد.?>
sahte kizlik zari dusuk hapi