بیستمین کنفرانس و نمایشگاه بین المللی بانکداری اسلامی

بیستمین همایش بانکداری اسلامی با حضور رئیس کل و قائم‌مقام ‌بانک مرکزی و تنی چند از مدیران عامل بانک‌های کشور، ‌روزهای10 و 11 شهریورماه سال 88 در سالن همایش‌های مؤسسة عالی بانکداری با عنوان بحران هاي مالي و اقتصادي و ضرورت تجديد ساختار در نظام بانکداري اسلامي کشور برگزار گردید. در اين همايش استادان حوزه و دانشگاه، مديران عامل بانک هاي دولتي و خصوصي و دست اندرکاران نظام بانکي در مدت دو روز ديدگاههاي خود را درباره نظام بانکي کشور و مسائل آن مطرح نمودند.

در سالن جانبى كنفرانس نيز نمايشگاهى از دستاوردهاي بانكداري جهت نمايش و عرضه توانمندي هاي شركت ها و بانك هاي داخلي در حوزه بانكداري برگزار گرديد كه شركت انياك با ارائه امكانات خود اعم از امكان پرداخت قبوض توسط پايانه فروش متصل به كيوسك با قابليت خواندن باركد از روى قبوض، صندوق متصل به پايانه فروشگاهى، فروش كارت شارژ تلفن همراه از طريق دستگاه هاى پايانه فروش و يا كيوسك، ارائه خدمات شخصى سازى كارت ها و ... توانمندى خود را براى علاقمندان به بانكدارى نوين به نمايش گذاشت.

برای اولین بار در کشور باجه الكترونيكى پرداخت قبوض بعنوان یک نوآوری در صنعت بانکداری الکترونیک ، توسط شركت انياك  طراحى و در بيستمين نمايشگاه بانكدارى اسلامى نيز رونمايى شده است، اين سيستم كه يك نوآورى در صنعت بانكدارى الكترونيكى است، با هدف كاهش هزينه هاى بانك ها و سهولت استفاده از خدمات بانكى براى مشتريان و ارائه خدمات مدرن و الكترونيكى طراحى و پياده سازى شده است به نحوى كه مشتريان بدون مراجعه به باجه هاى شعب، از طريق اين باجه هاى الكترونيكى خدمات مورد نظر خود را دريافت كنند.

اين سيستم توسط يكدستگاه باركد خوان كه مستقيما به يكدستگاه پايانه بانكى متصل شده است تمامى عمليات پرداخت مبلغ قبض را براى استفاده كننده فراهم مى كند به نحوى كه با قرار دادن باركد قبوض در مقابل باركد خوان دستگاه، مبلغ صورتحساب در صفحه نمايش باجه قابل رويت بوده كه توسط كارت بانكى امكان پرداخت وجه موجود است. با استفاده از اين سيستم عامه مردم بدون نياز به پرسنل بانكى تنها با استفاده از كارت بانكى خود قادر خواهند بود قبوض خدماتى از قبيل: آب، برق، گاز، تلفن ثابت، تلفن همراه و عوارض شهردارى را پرداخت نمايند.
?>
sahte kizlik zari dusuk hapi