تحول صنعت گردشگری با حضور دستیارهای صوتی

محققان بر این باور هستند؛ دستیار صوتی می تواند تحولی در صنعت گردشگری در سال ۲۰۲۰ داشته باشد.

بنابراین گزارش؛ یکی از مهمترین اهداف صاحبان سرمایه افزایش میزان رضایت و همچنین وفاداری مشتریان می‌باشد. به همین منظور تحقیقات نشان داده است استفاده از تکنولوژی­ های مختلف و مدرن می­ توانند در بیشتر موارد منجر به افزایش رضایتمندی و وفاداری مشتریان شده و بازگشت سرمایه را تسریع می­‌بخشند.

یکی از مهمترین تکنولوژی‌های که امروزه بیش­از پیش مورد استفاده قرار می­گیرد، صدای دیجیتال یا دستیارهای صوتی است. بطوری که در دنیای امروز تقریبا ۵۰ درصد کلیه جستجوهای اینترنتی با دستیار صوتی انجام می­گیرد. همچنین تا پایان سال ۲۰۲۰، احتمالا ۵۵ درصد از مردم دنیا در خانه‌های خود از دستگاه صوتی هوشمند استفاده خواهند کرد.

این گزارش می‌افزاید؛ کاربران با گذشت زمان، انتظار دقیق‌تر ­شدن عملکرد دستیارهای صوتی و افزایش سرعت آن­ را دارند هرچند زبان­هایی که دستیار صوتی در آن­ها دقیق بوده و تجربه بهتری به کاربر می­دهد، محدود هستند. اما با افزایش دقت دستیارهای صوتی غول­های تکنولوژی مانند الکسا آمازون، سیری اپل و یا گوگل هوم، میلیون­ها انسان هم­اکنون برای کارهای روزمره از دستیار مجازی خودشان استفاده می­کنند.

امروزه یکی از مهمترین مباحث کاربری دستیارهای صوتی حضور در صنعت گردشگری ­است. در همین راستا الکسای آمازون، به منظور افزایش رضایت مشتری و سهولت در ارتباطات، اقدام به ارائه دستیار صوتی به هتل­ها و اقامت­گاه ­ها کرده است.

گردشگران می‌توانند با کمک دستیار صوتی موجود در محل اقامت‌شان موزیک مورد علاقه خود را نامبرده و از دستیار صوتی بخواهند که آن را پخش نماید، همچنین گردشگران می توانند با استفاده از دستیارهای صوتی از هتل محل اقامت‌شان حوله و اقلام نظافتی سفارش داده و یا روشنایی و حتی دمای اتاق خود را تنظیم کنند. علاوه بر این نیز گردشگران می‌توانند از دستیار صوتی خود بخواهند مکان­های تاریخی، فرهنگی و یا گردشگری  را به آنها معرفی نماید.

یکی از چالش‌های موجود در صنعت گردشگری وجود زبان‌های گوناگون و سختی در ایجاد ارتباط می‌باشد. جمعیت آسیا با حدود چهار میلیارد ۴۶۳ میلیون نفر، دارای بیش از ۲۰۰۰ زبان و گویش مختلف می‎باشد،  با آغاز سال ۲۰۲۰، حدود ۲۲ درصد سفر ها به قاره آسیا و به طور تقریبی ۳۲ درصد اقامت­ها در آسیا صورت می­گیرد. در مقایسه با زبان انگلیسی، هتل­دارها برای افزایش رضایت مشتری و نیز افزایش تعداد گردشگران، باید بتوانند با توریست­هایی که به زبان چینی، هندی، روسی، فارسی و ژاپنی به­راحتی ارتباط برقرار کنند. علاوه­براین، طبق پیش­بینی اتحادیه اروپا، تعداد ۴۰۰ میلیون گردشگر با زبانی غیر از انگلیسی وارد اروپا شوند. به همین دلیل یکی از دغدغه‌های مهم در صنعت گردشگری ایجاد راهای ارتباطی ساده به جهت رضایت‌مندی گردشگران و به طبع ایجاد رونق در این صنعت می‌باشد. در همین راستا شرکت google با همکاری شرکت Volara دستیار صوتی ایجاد کرده است که می ­تواند گفتار را ترجمه کرده و به ارتباط میان پرسنل هتلداران و گردشگر کمک نماید.

به همین منظور مشارکت شرکت­های گردشگری مختلف، API ها و سیستم های باز می­توانند به کاربردی شدن هرچه بیشتر دستیارهای صوتی در هتل­ها کمک کرده و به ­عنوان یک عامل مهم در پیشرفت صنعت گردشگری نیز مطرح گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *