بازدید دکتر جانفشان از غرفه انیاک جی دی اس |انیاک تک

بازدید دکتر جانفشان از غرفه انیاک جی دی اس در سیزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری

دکتر جانفشان، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران، از سیزدهمین نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی، در محل نمایشگاه بین المللی تهران، بازدید کرد.

وی در ادامه بازدید خود به غرفه برخی شرکت های دانش بنیان از جمله شرکت انیاک جی دی اس رفت و درباره چالش های  این شرکتها گفت و گو کرد.

دکتر جانفشان از آقای ناصر حجازیان ، رئیس هیئت مدیره انیاک در مورد اقداماتی  پرسید که موجب تسهیل فعالیت GDS ها و شرکت های دانش بنیان فعال در این زمینه می گردد و سپس افزود  مدیر کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان تهران چه توقعی در راستای رفع موانع  وجود دارد.

ناصر حجازیان، رئیس هیئت مدیره انیاک در خصوص مشکلاتی که در حوزه زیرساخت گردشگری وجود دارد صحبت کرد :” الزام شناخت   GDS و تدوین قوانین مربوطه در کشور احساس می شود تا شرکت ها بتوانند راحت تر فعالیت کنند. همانطور که بانک مرکزی، شرکتهای پی اس پی را تعریف کرد و مجموعه قوانینی برای آن در نظر گرفت و اعلام کرد هر فروشگاهی که بخواهد  از کارت خوان استفاده کند، باید از طریق پی اس پی باشد، چنین شبکه های جی دی اس نقطه اتصال داخل به خارج هستند و شاه راه هایی برای ارتباط برقرار کرده اند. بحث گردشگری نیز به همین صورت است، ماموریت آژانس های مسافرتی ایجاد زیرساخت نیست  و اگر هم موفق به چنین کاری شوند، هزینه های زیاد زیرساخت در آینده  آن ها  را اذیت خواهد کرد. “

در ادامه این گفت و گو دکتر خائف، دبیر کمیته فناوری اطلاعات انجمن شرکتهای هواپیمایی ایران نیز نظرات خود را  در خصوص بی اس پی ها و تسهیل روند فعالیت های آن بیان کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *