سرکار خانم مهندس شریفیون،قائم مقام اجرایی ریاست هلدینگ انیاک|انیاک تک

انیاک ،تنها شرکتی در ایران است که به GDS توجه کرده است .

سرکار خانم مهندس شریفیون،قائم مقام اجرایی ریاست هلدینگ انیاک :”انیاک ،تنها شرکتی در ایران است که به GDS توجه کرده است .”

سرکار خانم مهندس شریفیون، قائم مقام اجرایی ریاست هلدینگ انیاک و مدیرعامل استارتاپ بیمه دات کام در حاشیه سیزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران ۹۸ به توضیح درباره GDS پرداختند :”جی دی اس مخفف عبارت    global distribution system به معنای  سیستم توزیع جهانی است. جی دی اس ها، سیستم هایی هستند که با اتصال به تامین کنندگان  اصلی توانسته اند زیرساخت هایی را ارائه بدهند تا  آژانس های مسافرتی بتوانند از طریق آنها سرویس بگیرند. در دنیا جی دی اس های عظیمی  همچون آمادئوس، گالیلئو، و سابر وجود دارند که در زمینه های مختلف همانند هتل یا پرواز یا تمامی سرویس ها فعالیت می کنند.یکی از ویژگی های منحصر به فرد انیاک این است که توانسته در تمامی محصولات گردشگری مثل پرواز، قطار، اتوبوس، هتل، بوم گردی، تور، اجاره ماشین، و خدمات مربوط به حوزه گردشگری با تامین کنندگان اصلی ارتباط بگیرد و یک سبد محصول کامل به مشتریان خود تقدیم کند.

وی افزود :”تعداد اندکی  از شرکت های IT  در حوزه گردشگری کار زیرساختی انجام میدهند و ما نمیتوانیم از شرکت هایی که در ایران این فعالیت ها را دارند، وضعیت قابل قبولی را متصور باشیم. “

شرکت هایی که در زمینه IT و در حوزه گردشگری در ایران فعالیت میکنند، چند سالی است که مورد توجه قرار گرفته اند. چرا که این صنعت به شدت نیازمند حرفه IT است و این نیاز روز به روز بیشتر میشود؛ شرکت های گردشگری و آژانس ها بدون صنعت IT نمیتوانند به مشتریان خود سرویس ارائه بدهند و آنها را راضی نگه دارند. ما در حال حاضر بیشتر از ۳۰ آژانس مسافرتی را سرویس دهی میکنیم در حالی که امروز حدود ۱۰۰۰ آژانس فعال در کشور وجود دارند که تعداد زیادی از آن ها  به جی دی اس متصل نشده اند.

شرکت انیاک شاید تنها شرکتی است که به پیاده سازی و بهره برداری از یک جی دی اس در ایران توجه کرده است. انیاک بعد از یک دوره ۵ ساله و سرمایه گذاری در این زمینه و استفاده از متخصصین  فناوری اطلاعات  و گردشگری، که به نوعی کمیاب هستند، توانسته تا حدودی این نیاز بازار را پوشش دهد. انیاک به آژانس ها برای این که بتوانند زیرساخت مورد نظر خود را به دست بیاورند، کمک می کند؛ بدون این که خود آژانس ها مستقیما با تک تک عرضه کنندگان محصولات گردشگری وارد مذاکره شوند. ما با استفاده از زیرساخت به صورت یکجا و  جمع بندی شده محصولات را در سایت آژانس های مسافرتی قرار میدهیم تا آن ها را در اختیار مشتری بگذارند.

هم چنین ایشان در باب وضعیت انیاک در سطح جهانی ابراز کردند :”شرکت انیاک وضعیت خوبی در جهان دارد و یکی از اهداف ما اتصال بیشتر با جی دی اس های خارجی است تا اگر ارتباطمان با هر یک از جی دی اس ها به هر دلیلی قطع شد، جایگزین هایی داشته باشیم.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *