نوسانات ارزش پول، باعث جذب گردشگر شد.حرمت الله رفیعی|انیاک

نوسانات ارزش پول، باعث جذب گردشگر شد.

حرمت الله رفیعی، رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران، در سیزدهمین نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی حاضر شد و  از  غرفه شرکت‌های دانش بنیانی همچون انیاک بازدید به عمل آورد.

او درباره وضعیت آژانس های مسافرتی در جذب مخاطب نسبت به سال گذشته گفت: با توجه به اتفاقاتی که در کشور ما افتاد، شروع سال برای  دفاتر گردشگری، شروع بدی نبود، نوسانات ارزش پول ملی کشور، باعث جذب گردشگر شد. در سالی که گذشت، از کشورهای همسایه و ورود گردشگر بیشتری داشتیم. امیدواریم بخش خصوصی کمک کرده و سبب تغییر نگاه مردم به گردشگری شود به نحوی که گردشگری را از نیازهای اولیه  خود بدانند.

حرمت الله رفیعی درباره لزوم استفاده از جی دی اس ها ادامه داد: زمان ادامه فعالیت همانند گذشته به سررسیده  و  توصیه من به همه دفاتر این است که به صنعت نوین  حاکم بر جامعه بپیوندند همانطور که در کشور ما نیز در تمام صنف های دیگر این اتفاق افتاده است. این روزها ،  جی دی اس های خوبی وارد صنعت گردشگری شده اند و پلتفرم‌های خوبی داریم. همکاران ما خصوصا در شرکت انیاک و با مدیریت آقای حجازیان، زحمت زیادی کشیده‌اند و راه را برای شرکت‌های زیر مجموعه هموار کرده اند. اگر آژانس‌های مسافرتی و شرکت‌های گردشگری خودشان بخواهند به فناوری شرکت‌های جی دی اس برسند، زمان زیادی صرف  خواهند کرد  و ممکن است از رقابت جا بمانند.

وی ادامه داد:

با توجه به شناختی که از آقای حجازیان دارم، به نظر بنده این مجموعه هنوز به جایگاهی که شایستگی آن را دارد نرسیده است. زیرساخت این مجموعه بسیار گسترده و عالی است و با تلاش خود، همکاران و متخصصانی را جمع کرده اند و دفاتر ما هم باید به اینگونه شرکت ها کمک کنند تا بتوان از این سرمایه‌های ملی به درستی استفاده کرد.

حرمت الله رفیعی درباره سیزدهمین نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی افزود: متاسفانه نمایشگاه امسال، در مقایسه با سال‌های گذشته، نمایشگاه کم رونق تری بود و مدیریت خوبی نداشت. انجام نشدن تبلیغات محیطی و رسانه‌ای، و جا به جایی زمان برگزاری نمایشگاه را می‌توانم از دلایل این مسائل نام ببرم. با معاونت محترم گردشگری صحبتی داشتیم و از ایشان خواستم که از حالا برای نمایشگاه سال‌های آینده، زمانی را مشخص کنند.

شرایط وارد و خارج شدن به داخل نمایشگاه نیز هم برای غرفه داران و هم برای عموم مردم بسیار سخت بود و همه ما را ساعت ها معطل کرد. جمع بندی این مشکلات را در جلسه‌ای با وزارت سازمان میراث فرهنگی مطرح خواهم کرد و امیدوارم  شرایطی به گونه ای پیش رود که نمایشگاه ما هم مثل نمایشگاه های سایر نقاط دنیا پر رونق باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *