کتاب «پول؛ داستان واقعی یک چیز الکی» با حمایت انیاک منتشر شد.

کتاب «پول؛ داستان واقعی یک چیز الکی» نوشته جیکوب گلدستاین و ترجمه میلاد راستی توسط انتشارات راه پرداخت با حمایت شرکت فن‌آوران انیاک منتشر شد.

سید ابراهیم حسینی‌نژاد در بخش حامی عنوان کرد: «تاکنون مطالب و محتوای زیادی در خصوص تاریخچه پول و مفهوم آن تولید شده، اما میزان اندکی از آن در اختیار عموم مردم قرار گرفته است. به عبارتی مطالبی که درباره پول منتشر می‌شود، عموماً معطوف به چگونه پولدار شدن است. در چنین محتواهای زرد،‌ مصرفی و عامه‌پسندی که در زمینه پول تولید شده و در بسترهای گوناگون در دسترس مردم قرار گرفته، به مفهوم و ماهیت پول اشاره چندانی نشده و از این جهت است که مفهوم پول به درستی برای مردم شناخته شده نیست. »

همچنین در ادامه افزود: «مفهوم پول یکی از پیچیده‌ترین مفاهیم ساخته دست بشر است. شناخت پول صرفاً از طریق تمرکز بر ابزارها ممکن نیست؛ به عبارتی پول فراتر از اسکناس، ارز، کریپتوکارنسی‌هایی مثل بیت‌کوین و هر چیز دیگری است که زیر عنوان پول طبقه‌بندی می‌شود. با وجود اینکه پول همه این ابزارها و مصداق‌هاست، ‌اما در عین حال ورای این ابزارهای مبادله است. در حقیقت، پول مفهومی ذهنی است که به کمک این ابزارها عینیت پیدا می‌کند.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *