قدمی دیگر از شرکت انیاک در حوزه تراکنش و پرداخت

اردیبهشت ۲۸, ۱۴۰۰ ۲:۴۰ ب.ظ

کیف پول الکترونیکی جیرینگ با بهره مندی از زیرساخت شرکت انیاک  در تمامی فروشگاه های افق کوروش قابل استفاده شد.

زیرساخت پرداخت از طریق کیف پول الکترونیکی شرکت انیاک امکانی را فراهم ساخته است که دارندگان کیف پول جیرینگ با استفاده از اعتبار موجود در کیف خود، بدون نیاز به همراه داشتن کارت فیزیکی یا وجه نقد، اقدام به خرید از تمامی فروشگاه های افق کوروش کنند.

لازم به ذکر است که  افق کوروش با داشتن بالغ بر ۲۵۰۰ فروشگاه در سراسر کشور و بعنوان بزرگترین فروشگاه های زنجیره، از این پس میزبان دارندگان کیف پول جیرینگ خواهند بود.

در این راستا شرکت فن آوران انیاک طی مراسمی که در ۲۱ اردیبهشت سال جاری در شعبه اشرفی اصفهانی فروشگاه زنجیره ای افق کوروش برگزار شد، با عقد تفاهم نامه ای با شرکت پرداخت اول کیش (جیرینگ) تعامل و همکاری نوینی را آغاز کرد.

در این مراسم که با حضور مدیران ارشد انیاک، همراه اول، جیرینگ و افق کوروش برگزار شد، آقای سید ابراهیم حسینی نژاد، مدیر عامل شرکت فن آوران انیاک با ابراز خرسندی از امضای تفاهم نامه مذکور، اظهار کرد: “اولین پذیرش کیف پول الکترونیک در افق کوروش اتفاق بزرگی است و به عقیده من به‌سرعت قابل‌گسترش است. طی این همکاری بخش تکنولوژیک بر عهده همکارانم در شرکت انیاک بوده است. خوشحال می‌شویم اتفاق‌های مشابه امروز را توسعه داده برای اینکه بتوانیم نیاز بیشتر کاربران را پوشش دهیم. امیدوار هستیم این همکاری سه‌طرفه بین فروشگاه‌های افق کوروش، جیرینگ و انیاک به نحوی اتفاق بیفتد که بتوان درگاه‌های پذیرش کیف‌های پول را توسعه داد و به همان میزان هم می‌توان نسبت به کاهش پرداخت کارتی نیز اقدام کرد”.

توسط: adminmedia
بیشتر بخوانید

انتصاب جناب آقای سید ابراهیم حسینی نژاد، به سمت مدیر عاملی شرکت فن آوران انیاک

اردیبهشت ۴, ۱۴۰۰ ۱۱:۲۳ ق.ظ

هیئت مدیره شرکت فن آوران انیاک در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ با صدور حکمی ، جناب آقای سید ابراهیم حسینی نژاد را به سمت مدیر عامل این شرکت منصوب کرد.

این گزارش حاکیست، آقای سید ابراهیم حسینی نژاد بعنوان یکی از مدیران کارآمد حوزه تراکنش و پرداخت در سوابق درخشان خود ، مدیر عاملی شرکت پرداخت الکترونیک سامان، معاونت عملیات در سپ و همچنین مدیریت برنامه ریزی سپ را به عهده داشته اند.

در این مراسم که با حضور اعضای هیأت مدیره برگزار شد، ضمن معرفی و انتصاب آقای سید ابراهیم حسینی نژاد به سمت مدیر عاملی شرکت، با اهدای لوح تقدیری از زحمات و مساعی ارزشمند  جناب آقای علی محمد سرخوش که در طول سالهای اخیر در مسند مدیر عاملی شرکت فن آوران انیاک ایفای نقش کرده اند،  قدردانی بعمل آمد.

در ادامه این جلسه، هر کدام از اعضاء هیئت مدیره با تاکید بر توانمندی های  جناب آقای سید ابراهیم حسینی نژاد در مسئولیت های مختلف حوزه پرداخت و همچنین تقدیم دعای خیر برای مدیرعامل سابق مجموعه، به جلسه خود خاتمه داد.

توسط: adminmedia
بیشتر بخوانید

در راستای تکریم نیازمندان عزیز میهنمان، شرکت فن آوران انیاک در حرکتی خیرخواهانه با موسسه خیریه نیکان ماموت آغاز به همکاری نمود.

اسفند ۱۶, ۱۳۹۹ ۱۱:۲۵ ب.ظ

به گزارش روابط عمومی شرکت فن آوران انیاک ، این شرکت با بهره مندی از تجربه بیش از بیست سال در حوزه ایجاد و توسعه زیرساخت های پرداخت، نسبت به آغاز پروژه جدیدی  با همکاری موسسه خیریه نیکان ماموت اقدام کرد.

از آنجائیکه موسسه خیریه نیکان ماموت در طول ۱۰ سال اخیر اقدامات بسیار قدرتمند و خیرخواهانه ای را در جهت یاری رساندن به معاش و زندگی طبقه نیازمند جامعه اسلامی مان پیش برده است، همواره در تامین نیازها و کالاهای اساسی خانوارها ، از یک سو از همیاری تولیدکنندگان و اقشار کمک رسان و دلسوز جامعه برخوردار بوده و از سوی دیگر با اتکا به مددکاران موسسه نسبت به توزیع کالاهای مورد نیاز خانوارها اقدام کرده است.

طی مذاکرات و نشست های سودمند شرکت فن آوران انیاک با موسسه خیریه نیکان ماموت بر آن شدیم تا با بهره وری از امکانات و زیرساختهای شرکت انیاک در فن آوری تراکنش و پرداخت امکانی فراهم شود تا نیازمندان تحت پوشش موسسه خیریه نیکان ماموت با در اختیار داشتن بن کارت ، بتوانند همانند سایر هموطنان میهن عزیزمان اقدام به خرید مایحتاج خود از فروشگاه های افق کوروش، هایپر فامیلی، سورنا و سایر پذیرندگان بن کارت انیاک نمایند. فرآیند و مکانیزم عمل طوری طراحی شده است که بخشی از مبالغ اختصاص یافته به سبد آذوقه به خانوارهای نیازمند و تحت پوشش موسسه خیریه مستقیماً به بن کارت آنها واریز شده و بطور متناوب از سوی موسسه نیکان شارژ میشود. بدین ترتیب تهیه بخشی از کالاهای مورد نیاز آنها توسط خیریه مرتفع شده و مشکلات توزیع در فصول مختلف سال نیز از بین میرود. سپس خانوار مربوطه برحسب نیاز خود عیناً مانند سایر اقشار و شهروندان جامعه به فروشگاه های افق کوروش( بالغ بر ۲۲۰۰ فروشگاه در سراسر کشور) و فروشگاه های ذکر شده مراجعه کرده و طعم لذت خرید را میچشند. بدین ترتیب با حفظ کرامت و ایجاد حس ارزشمندی در سرپرست خانوار، قدم کوچکی برداشته شده است که شرکت فن آوران انیاک سهمی هرچند ناچیز نسبت به این قشر محترم جامعه برداشته و موسسه خیریه نیکان ماموت نیز در راستای اهداف ارزشمند و خداپسندانه خود بیش از پیش شعار “سهم برابر” را پوشش دهد.

بنابراین گزارش، پروژه مذکور با همکاری این دو موسسه در آستانه ورود به دهه جدید آغاز شده و بر این باوریم که سایر موسسات خیریه که همواره با دستانی توانمند به سوی قشر نیازمند جامعه شتافته اند، به این پروژه پیوسته و اقدامات مشابهی را رقم خواهند زد.

توسط: adminmedia
بیشتر بخوانید

هدیۀ متفاوتی میتوان تقدیم کرد

اسفند ۱۶, ۱۳۹۹ ۱۱:۲۰ ب.ظ

شرکت فن آوران انیاک امسال نیز همچون سالهای گذشته بمناسبت عید نوروز و در آستانه ورود به دهه ۱۴۰۰ هدیه ای متفاوت تقدیم کرد. هدیه ای به نام زمین و بنام مدیران، همکاران، فعالان اقتصادی و تکنولوژی و اصحاب رسانه ها. درختانی که در روستاهایی شهر خواف در جنوب کشورمان بر زمین نهاده میشوند ضمن پاسداری از محیط زیست ،کمک ناچیزی به اقتصاد روستاهای مذکور بوده و همچنین پانزدهم اسفند ماه (روز درختکاری) گرامی داشته می شود. امیدواریم ایده کاشت درخت به نام افرادی که قصد تقدیم هدیه را به آنها داریم، الگو و ایده ای مناسب و متفاوت برای سایر مجموعه ها و سازمان ها بوده و با نهادن درخت در بستر زمین مان، خاطره ای خوشی را از خود بجا گذاریم. چندانکه پیامبر اکرم (ص)  نیز میفرمایند: هر کس نهالی بکارد و درختی غرس کند، تا هر زمان که بنده ای از بندگان خداوند از آن بهره مند شود، خداوند به او پاداش عطا می کند.

توسط: adminmedia
بیشتر بخوانید

فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش به شبکه تبادل امتیازی کشور (شتاک) پیوست.

بهمن ۲۱, ۱۳۹۹ ۹:۲۰ ب.ظ

از این پس تمام دارندگان کارتهای شتاک که خود عضوی از باشگاه های مشتریان کسب و کارهای گوناگون کشور میباشند، قادر به خرجکرد امتیاز خود در فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش خواهند بود. نحوه خرجکرد امتیاز به این ترتیب است که در صورتیکه عضوی از باشگاه های مشتریان متصل به شتاک بوده و در ازای خرید کالا و خدمات ،امتیاز کسب نموده اید، میتوانید بصورت حضوری یا آنلاین اقدام به خرجکرد امتیازهای کسب شده خود از تمامی فروشگاه های افق کوروش واقع در سراسر کشور کنید. فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش با شعار “نزدیک مثل همسایه” و با بیش از ۲۲۰۰ فروشگاه در سراسر کشور، توانسته است چهره مثبت و مردمی در بین شهروندان کشور از خود بنمایش گذارد. از آنجائیکه مجموعه افق کوروش دارای باشگاه مشتریان بوده و اخیراً  به شبکه تبادل امتیازی کشور ( شتاک) متصل شده است، اعضا باشگاه مشتریان این فروشگاه های زنجیره ای ، خواهند توانست امتیازهای کسب شده خود را در دیگر باشگاه ها خرج کنند. وظیفه ایجاد ارتباط بین باشگاه ها، تبادل امتیاز بین باشگاهی و کلیرینگ امتیازی به عهده شتاک میباشد که یکی از زیرساختهای موفق هلدینگ انیاک در تراکنش و اتاق پایاپای امتیازی کشور است.

توسط: adminmedia
بیشتر بخوانید

تخصیص و واریز معادل دو ماه حقوق پرسنل به بهانه بیستمین سالگشت حضور انیاک در عرصه فن آوری زیرساختها ( 99/11/13)

بهمن ۱۳, ۱۳۹۹ ۷:۱۰ ب.ظ

مدیریت شرکت انیاک به منظور قدردانی از پرسنل مجموعه، در راستای ترمیم نظام جبران خدمت در انیاک، مبلغی معادل دو ماه حقوق پرسنل را واریز کرد.

بیست سال از آغاز فعالیت مجموعه بزرگ انیاک سپری شد . “تجربه” حاصل از تلاش در سختی ها و فراز و نشیب کسب وکار درشرایط اقتصادی حاکم بر جامعه ، سرمایه اندوخته ای است که مجموعه انیاک را برای ادامه مسیر پیش رو امیدوار تر از گذشته به سمت قله های موفقیت هدایت می کند.

گران سنگ تر از این سرمایه ، همراهی همیشگی همکاران مان که نقطه اتکای مدیران مجموعه انیاک بر این نیروهای جوان و با نشاط و با انگیزه در طول سالیان فعالیت بوده است.

بر این باوریم که نتیجه ای بدون صرف زمان و انرژی حاصل نمی شود و آنچه در این سالها حاصل شده است ، محصول جوانی و تلاش تک تک اعضاء خانواده بزرگ انیاک است ، از ابتدا تا به حال.

همیشه گشایش در کارها در سایه صبر و اهتمام و تلاش بدست می آید، چندانکه خداوند نیز وعدۀ “ان مع العسر یسرا ” را داده است. پروردگار را شاکریم که در شرایط کنونی اقتصادی که بیشتر کسب و کارها با کاهش سود بازار کسب و کار ، چالش کوچک شدن دارند ، انیاک فرصت رشد، پیشرفت و توسعه را پیدا کرده و درک همه ما از شرایط امروز ، رونق روز به روز کسب و کارمان است .

مدیریت انیاک در طول این سالها باور داشته است که یکایک همراهان مجموعه، اعضای خانواده بزرگی هستند که خیر و شر و سود و زیان مشترک دارند. اعضائی که بعضاً عمر و جوانی خود را برای همراهی با مجموعه سرمایه گذاری کرده اند و حاصل این سرمایه گذاری ، گنج نامشهود و ارزشمند این خانواده بزرگ به حساب می آید آنچه از آن به عنوان سرمایه های انسانی یاد می شود.

دغدغه جبران تلاشهای این سرمایه ها در طول سالیان همواره نخستین دغدغه مدیریت مجموعه  بوده و هست. گشایش های حاصل در ماه های اخیر فرصتی برای ترمیم نسبی شرایط جبران خدمات همراهان عزیزمان ایجاد کرد که در راستای نظام جبران خدمت ، حقوق و دستمزد شرکت را به روز رسانی و متناسب با شرایط روز ارتقا بخشیم.

تنگناهای اقتصادی جامعه که متاثر از شرایط تحریم و محدودیتهای کروناست ، انگیزه اقدام عملی هر چه سریعتر در این راستا را تقویت کرد و بهانه میلاد حضرت زهرا (س) ، روز زن که مصادف با بیستمین سالگشت حضور شرکت انیاک در عرصه فن آوری زیرساختها ، فرصت مناسبی برای تقدیر از زحمات همه اعضای خانواده انیاک را فراهم نمود.

توسط: adminmedia
بیشتر بخوانید

حضور هلدینگ انیاک در گروه چهارم کمیته علمی و راهبردی نمایشگاه تراکنش ایران (ITE2020)

آذر ۳, ۱۳۹۹ ۵:۰۵ ب.ظ

نمایشگاه تراکنش ایران همه ساله در کنار سایر  برنامه‌های خود برای تقویت بنیه علمی صنعت بانکداری، پرداخت و فناوری با بهره‌گیری از متخصصان این صنعت و با تشکیل کمیته‌های علمی در زمینه‌های مختلف و برگزاری نشست‌های تخصصی در نمایشگاه تراکنش تلاش می‌کند سهم خود را برای ارتقای این صنعت در کشور و افزودن به دانش و تجربه فعالان این عرصه ادا کند.

هلدینگ انیاک با معرفی رئیس هیئت مدیره خود، جناب آقای ناصر حجازیان، بعنوان  عضو گروه چهارم در کمیته علمی و راهبردی، از طرف شورای سیاستگذاری ITE2020 انتخاب شده و این مجموعه با تکیه بر تجربیات طولانی و برپار خود در عرصه صنعت پرداخت و تراکنش بانکی، انجام وظیفه خواهد کرد. لازم به ذکر است که این نمایشگاه امسال نیز در روزهای ۲۳ و ۲۴ دی ماه سال جاری در هتل اسپیناس پالاس برگزار میشود.

توسط: adminmedia
بیشتر بخوانید

تکنیک های وفاداری مشتری در 2020

تیر ۱۷, ۱۳۹۹ ۱۰:۰۹ ق.ظ

سعی کنید خودتان را با تکنیکهای وفاداری مشتریان به روز نگه دارید:
نه تنها وفاداری مشتریان مداوما در حال تغییر است بلکه سرعت این تغییر و تکامل نیز در هر سال بیشتر می شود زیرا نوآوری هایی همانند اپلیکیشن های موبایلی وفاداری مشتریان، تکنیک های بازی سازی شده بازاریابی، بات های چت آنلاین و روشهای کارآمدتر شخصی سازی پیشرفته روانه بازار می شوند.
آنالیزگران رخدادهای مربوط به وفاداری مشتریان، این لیست ضروری را پیشنهاد می کنند که در صورت نادیده گرفتن این نکات، مشتریان‌ به سمت رقبایی خواهند رفت که در صدر صنایع جای دارند.


رضایت آنی


۲۰۲۰ سال آغازین یک دهه جدید است و در حال حاضر ما در دوره ای زندگی می کنیم که مشتریان تمایلی به انتظار برای هر چیز ندارند. هر چیزی در نوک انگشتان ما در موبایل هایمان در دسترس است که این امکانات می تواند شامل تحویل غذا درب منزل، خدمات پشتیبانی از مشتریان و برنامه های وفادارسازی آن ها باشد.
نقش رضایت فوری در هر یک از برنامه های وفادارسازی بیش از پیش اهمیت یافته است و این، همان فضایی است که در آن اپلیکیشن های موبایلی وفادارسازی مشتریان به بهترین دوست آنان تبدیل می شوند.به عنوان مثال، در رستوران‌ها، رشد سریعی در مزایای محدودسازی صف ها و سرویس میزهای انحصاری و رزرو شده برای مشتریان VIP مشاهده می شوند که این موقعیت ها در رستوران ها فقط از طریق اپلیکیشن موجود در تلفن همراه قابل رزرو است.
در حالی که مک دونالد همیشه در خط مقدم یافتن راه های نوآورانه و بدیع برای کارآمدسازی و در دسترس قرار دادن بیشتر فست فودها قرار دارد، اپلیکیشن My maccas سطح کاملا جدیدی از نوآوری فست فود ها را نمایان ساخته است.
مشتریان می توانند قبل از رسیدن به رستوران، غذای خود را سفارش دهند و هزینه آن را از طریق اپلیکیشن بپردازند و بدون توقف درجایی غذای خود را دریافت نمایند.
اگر شما می خواهید در محیط رستوران غذا بخورید ولی نمی خواهید در صف بمانید، بسیاری از رستوران های زنجیره ای سرویس امکان رزرو میز را قبل سفارش و پرداخت از طریق اپلیکیشن ارائه می کنند: به داخل رستوران می روید، در صندلی خود می نشینید، مقداری غذا می خورید و سپس بدون درآوردن کیف پول از جیب، رستوران را ترک می کنید.
Invesp به عنوان یکی از توسعه گران هوش مصنوعی دریافت که دوسوم مصرف کننگان در سراسر جهان از طریق چت های آنلاین ، نیازهای پشتیبانی خود را رفع می کنند.
چت های آنلاین نیاز به برداشتن تلفن و نگه داشتن آن به مدت بیست دقیقه کنار گوش را از بین برده و پیام دهی فوری را برای بحث و رفع مسائل و مشکلات مشتریان و کمک دهی و راهنمایی شان ارائه کرده اند.


۲) استراتژی های چندمجرایی و نقطه تماس های تقویت شده


نقطه تماس هر چیزی است که مشتری می تواند از طریق آن با یک کسب وکار تعامل برقرار نماید.هرچه برندی ، نقطه تماس های بیشتری در اختیار مشتریان خود بگذارد، رابطه بهتر مشتری کسب وکار را تسهیل می‌سازد.
بازاریابی چندمجرایی، رویکردی است که برای مشتریان تجربه خرید تلفیقی و نوین از اولین نقطه تماس تا آخرین نقطه تماس ارائه می کند.
رویکرد چندمجرایی به عنوان یکی از برنامه های وفادارسازی مشتریان به این معناست که مشتری می تواند محصولات را روی دسکتاپ کامپیوتر خود هنگام استراحت در شرکت و محل کار خود سرچ کرده و سپس اپلیکیشن جایزه دیجیتال را در مترو هنگام رفتن به خانه باز کند و محصولاتی پیشنهادی آن شرکت را ببیند که او قبلا در کامپیوتر جستجو کرده بود.
استراتژی‌های چند مجرایی یک تکنولوژی هوشمند هستند که تجربه ای عالی برای مشتریان در تمام اشکال ارتباط با برندتان فراهم می سازند.
نرم افزار Aspect ادعا می کند که کسب و کارهایی که استراتژی های چندمجرایی را پیاده می کنند، نسبت به کسب و کارهای فاقد این استراتژی نرخ حفظ مشتری ۹۱% بالاتر را دارند.
شما که نمی‌خواهید جزو ۹ درصد کسب وکارهای شکت خورده در این حوزه باشید، می خواهید؟


۳)همکاری های استراتژیک برنامه های وفاداری


مزایای متعددی در همکاری با سایر برندها و به اشتراک گذاری مشتریان به منظور ارائه تجربه عمیق تر مشتریان وجود دارد و این امر مطمئنا درباره برنامه های وفاداری نیز صدق می کند.
کسب و کارها هنگام مشارکت و همکاری به منظور ارائه تجربه برنامه وفاداری علمی تر برای مشتریان هر دو برند ، می توانند یکی از دو راه زیر را در پیش بگیرند:
۱) همکار یا شریکی برای برند انتخاب نمایید که خدمات ملزوم یا مرتبط با خدمات کسب و کارتان ارائه می کند. به عنوان مثال می توان به یک سالن کوتاهی مو در همکاری با هتل های زنجیره ای یا خطوط هوایی اشاره کرد.
۲) شریک برندی انتخاب نمایید که مکان زندگی مشتریانش با مشتریان شما یکی است: شاید یک دولوپر بازی با کسب وکاری همکاری نماید که مبلمان سرگرمی های خانگی یا سیستم های صوتی می فروشد.
بخش گردشگری و سفر یکی از اولین صنایعی است که این رویکرد را برای نتایج مدنظر خود به کار برد.


۴) مسئولیت اجتماعی شرکت


شهروند خوب بودن یک شرکت در چشمان مشتری از اهمیت بالایی برخوردار است.۹۱درصد مشتریان به برندی گرایش دارند که خود را وقف یک هدف اجتماعی کرده اند.
مطالعه مشابهی در شرکت Nielsen نشان داد که افراد پول زیادی را در جایی صرف می کنند که دهان شان می گوید یعنی یک سوم مشریان در سراسر جهان در صدد هستند که پول بیشتری را صرف برندهای پایدار کنند و این ارقام در هزاره جدید از امتیاز بالاتری برخوردار است.
به احتمال زیاد مشتری باید خرید با شما را ادامه دهد تا احساس نماید که خریدهایش به متمایزسازی او کمک می کند.


۵) عضویت های پولی و برنامه‌های مرتب


اگر مشتری در یک برنامه رایگان وفاداری شرکت حضور یابد، احتمال ۷۳% وجود دارد که آن ها بخواهند در برنامه پولی وفاداری برند سرمایه گذاری نمایند.
در حالی که ۹ درصد مشتریان ادعا می کنند که چیزی نمی تواند به آن ها برای پیوستن به برنامه پولی وفاداری مشتریان انگیزه بدهد، اکثریت پاسخ دهندگان به دوستان و خانواده خود مراجعه کرده و از آن ها می پرسند آیا چیزی از مزایای ارزشمند عضویت در برنامه پولی وفاداری می دانند یا خیر.
در اینجا متوجه می شویم که کسب و کارها نباید از تعیین هزینه برای برنامه پولی وفادارسازی مشتریان بترسند و پاداشهای حاصله از این سرمایه گذاری بالا خواهد بود.
تعادلی بین برنامه وفاداری رایگان و پاداشهای برنامه های پولی وفادارسازی مشتریان ایجاد نمایید.
نمونه هایی از برنامه های وفادارسازی مشتریان به شرح زیر هستند:
 حمل رایگان
 دسترسی انحصاری به رخدادهای ویژه
 دسترسی زودهنگام به تخفیف ها و محصولات و خدمات جدید.
توجه نمایید که این امتیازها هزینه خاصی ندارند ولی هنوز در انگیزه دهی به سطوح متنوع وفاداری مشتریان بسیار موثرهستند.
مشتریان شرکت کننده در برنامه های وفاداری رایگان و پولی هنوز از پاداش ها و تخفیف ها بهره می برند و از سیستم یکسان برای نقاط مختلف جذب مشتریان استفاده می کنند. اعضای VIP صرفا به امتیازهای بالاتری دست می یابند.


۶) فردی سازی افزایش یافته


الگوریتم های کسب اطلاعات مشتریان و استفاده از آن ها از پتانسیل بالایی برای رشد بیشتر در سالهای آتی برخوردار هستند.
شرکت ها سرمایه گذاری سنگینی در استفاده از داده های مشتری برای تعیین میزان نیاز تک تک مشتریان و علایق آن ها و میل به خریدشان می کنند.
امروزه شرکت ها و برندها محصولات جدید را براساس جستجوهای آنلاین مشتریان توصیه می کنند.
هرچه تعهد بین برند و مشتری از طریق برنامه های پاداش دهی بیشتر باشد، تجربه مشتری شخصی سازی تر شده و مصرف کنندگان می توانند تجربه منحصربه فرد مشتری را تجربه نمایند.
Bond Brand Loyalty آشکار نمود که وقتی برند برنامه شخصی سازی را به صورت درست انجام میدهد، رضایت مشتری از برنامه افزایش یافته و به سطح ۶۴۰% می رسد و یک پنجم مصرف کنندگان از سطح فعلی شخصی سازی خدمات برنامه های وفاداری رضایت دارند.
امروزه برنامه های وفاداری دیجیتال، صریح و مستقیم و کارآمد باشد.
در حالی که که برندهای بزرگ همانند Starbuck و Dominosدر بین اولین برندهای صنعت مواد غذایی و نوشیدنی ها جای می گیرند ،ولی کسب و کارهای در هر اندازه و شکلی هنوز یافت می شوند که به راه حل های اپلیکیشن وفاداری موبایلی دسترسی ندارند.
کسب و کارهای کوچک به منظور اجرایی ساختن برنامه وفاداری دیجیتال به بودجه زیادی نیاز ندارند و با مبالغ پایین هم می توان برنامه های وفادارسازی را پیاده کنند. حال بیاندیشید آیا کسب وکار شما به اپلیکیشن وفاداری نیاز دارد یا خیر؟

توسط: adminmedia
بیشتر بخوانید

ترندهای پرداخت در سال 2020

تیر ۴, ۱۳۹۹ ۱۲:۵۳ ب.ظ

تغییرات بسیار آشکاری در بازارهای سال ۲۰۲۰ رخ داده است. در چشم انداز پرداخت، همه چیز به تجربه کاربری و راحتی مصرف کننده برمی گردد. این نوآوری می تواند افزایش امنیت کاربران کارت های پرداختی یا شیوه های جدید پرداخت را شامل گردد. خدمات و سیستم های  پرداخت بخش‌بندی شده به صورت آنلاین یا آفلاین، به سوی دسته پرداخت های یکی شده و متمرکز پیش می روند. تصور می‌شود که در سال ۲۰۲۰ ترندهای جدیدی را در حوزه پرداخت مشاهده کنیم.

توکن (رمزنگار) شبکه ای

تجارت الکترونیک در حال گسترش بوده و این امر از رشد مدلهای کسب و کار پلتفرمی و اقتصاد اشتراکی حمایت می‌کند. طرفین پرداخت ها باید گام های حفاظتی داده های کارت های اعتباری  بسیار حساس‌تر از قبل را پیاده سازی کنند. این داده ها تکمیل کننده پرداخت هستند. رمزنگاری ها شیوه متداولتری برای حفاظت از جزییات و اطلاعات پرداخت‌ها در مبارزه با کلاهبرداری ها،  هستند. تیم هوش ریسک و کلاهبرداری RSA ، در نیمه اول سال،  ۱۴۰۳۴۴ حمله سایبری را ثبت کرد.این امر ۳۲ حمله را در هر ساعت نشان می‌دهد و نسبت به آمار ۸۶۳۴۴ نفری مربوط به شش ماه اول سال ۲۰۱۸، حملات سایبری رشد بالایی داشته است. حال ببینیم رمزنگاری چیست و چگونه می تواند به کاهش حملات سایبری کمک کند؟

 رمزنگاری برای محافظت از شماره کارت پرداختی(PAN)  و جایگزینی آن با رشته اعداد منحصربه فرد با عنوان ” توکن” استفاده می‌شود.توکن های پراختی به ازای هر کارت در  هر پرداخت تولید می‌شوند. توکن جایگزین PAN می شود و طی تراکنش منتقل نمی شود و همین امر پرداخت را امن تر می سازد.زیبایی رمزنگاری شبکه ای در این است که به کسب و کارها و مشتریان در برابر توکن های سرقتی پرداخت های الکترونیکی کمک می کند زیرا سارقان  قادر به ارتباط دهی توکن ها برای اطلاعات پرداختی به صورت ایمن توسط یک شریک پرداختی نیستند. به علاوه، توکن های شبکه ای همیشه به روزرسانی می‌شوند. اگر کارت های پرداختی بعد از گم شدن یا سرقت تغییر کند، توکن هنوز می تواند برای پرداخت استفاده شود، زیرا این اطمینان را به شما می‌دهد که  از خدمات مربوطه بدون هیچ گونه اختلالی بهره‌مند شوید.

احراز هویت قوی مشتری

پیاده‌سازی آیین نامه دوم خدمات پرداختی(PSD2) در سال جدید در اروپا با تعداد معینی از تراکنش‌ها تداوم یافت که نیازمند احرازهویت برای خرید بودند.۳DS 2.0 از همه قابلیت های دستگاه های موبایل برای ایجاد شیوه ای ایمن جهت شناسایی مشتری بدون ایجاد اختلال در تجربه سفارش دهی و ورود اطلاعات  استفاده می‌کند.

انتظار می رود برخی بانک ها سیستم SCA (احراز هویت قوی مشتری) را  به صورت تدریجی در طول سال ۲۰۲۰ عملی سازند و تا پایان سال بقای سایر بانک هایی که از چنین تکنولوژی ای استفاده نمی کنند، رو به افول باشد. زیرا مقامات بانکداری اروپا تاخیری  در موعد اجرای قانون PSD2 تا ۳۱ دسامبر ۲۰۲۰ اعلام کردند. هنوز برای کاسبان ابهاماتی وجود دارد که آیا آن ها می توانند از آیین نامه جدید با استفاده از سیستم SCA حمایت کنند یا خیر. با امکان وضع PSD2 در دوره های مختلف زمانی آینده، کسب و کارها به تکنولوژی ای نیاز دارند که بتواند به صورت پویا از پیاده سازی SCA پشتیبانی نماید و  این اطمینان حاصل گردد که پرداخت ها به دلیل غیرفعال بودن SCA کاهش نمی یابد.

در سال ۲۰۱۹، از اولین کارت های اعتباری اثرانگشتی بیومتریک رونمایی شد که بانک انگلستان عرضه می کرد.انتظار می رود در سال ۲۰۲۰ تعداد بیشتری از چنین نوآوری هایی را در حوزه پرداخت تجربه نماییم. با تلفن‌های هوشمند که با تشخیص چهره و اسکن اثرانگشت باز می شوند، امنیت بیومتریک در حال حاضر بخش اعظمی از زندگی ما را دربرگرفته است. ازآنجا که تامین کنندگان پرداخت در صدد افزایش امنیت در پاسخ به قوانین PSD2 و بالابردن امنیت و دانش جهت مقابله با تاکتیک های تقلب و کلاهبرداری هستند، در حال حاضر داده های بیومتریک به  ابزار بسیار مهمی برای خریدها تبدیل شده است. به جز انگلستان و اروپا، بانک های برزیلی و استرالیایی نیز در سال های آتی به ورژن جدید ۳DS روی آورده اند.

تراکنش ها از طریق ۳D Secure 2 از احراز هویت بیومتریک نظیر اثر انگشت و تشخیص چهره یا اسکن های صورت در فرایندهای خود استفاده می‌کنند.

حتی می توان گفت ، ۳DS 2.0 می تواند از داده های گرداوری شده در هنگام فرایند پرداخت برای احراز هویت در تراکنش ها بدون مداخله مشتری استفاده نماید.این امر تجربه کاربری را برای تراکنش های موبایل بهبود می بخشد. زیرا تراکنش های موبایلی به احراز هویت قوی نیاز دارند.

 امیدواریم که مشخصات شخصی شیوه ایمن تری برای پرداخت در بانک ها و فروشگاه ها در پیشروی برای مبارزه با کلاهبرداران و متقلبان باشد. حوزه پرداخت با سرعت به سوی پشتیبانی از مشتریان آتی دارای دستگاه های تلفن هوشمند حرکت می کند.مشتریان حوزه الکترونیکی ، صاحبان اپلیکیشن هایی هستند که می توانند  از امکانات گوشی خود در همه موقعیت ها مثلا  به عنوان یک کارت کلید هتل در حالتی از رزرواسیون و پرداخت هزینه برای اقامت‌ها استفاده نمایند. همه این تجربه ها امکانات هیجان انگیزی برای ارتقای زندگی مشتریان فراهم ساخته و سطوح بی سابقه ای از داده ها و دیدگاه ها را نسبت به کسب و کارها گرداوری می کنند.

توسط: adminmedia
بیشتر بخوانید

بهینه سازی باشگاه مشتریان با استفاده از الگوریتم های هوش مصنوعی

اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۹ ۷:۳۶ ب.ظ

بنا بر مطالعه ای که توسط Teradata انجام شده، صاحبان کسب و کار آنلاین در ۸۰ درصد پروژه های خود از تکنولوژی هوش مصنوعی استفاده می کنند. یکی از مهترین زمینه هایی که کاربرد هوش مصنوعی در آن پررنگ تر شده، اصلاح تجربه کاربری است.

شکل ۱- ظهور هوش مصنوعی و یادگیری عمیق – درصد بکارگیری

به دلیل آنکه قدرت پردازش و تحلیل اطلاعات هوش مصنوعی بسیار بیشتر از قدرت تحلیل و آنالیز داده هاست، می توان برای تحلیل رفتار کاربران و تقویت بهتر تجربه کاربری از آن بهره گرفت.
بطور کلی چند دسته بندی در این زمینه نوظهور وجود دارد:
هوش مصنوعی (Artificial intelligence) :
دسته ای از مکانیزم هاست که می تواند با یادگیری پیوسته مانند یک کارشناس ارشد تحلیل داده عمل کند.
یادگیری ماشین (Machine Learning) :
تکنولوژیست که با تحلیل و بررسی داده های حجیم به سیستم ها و زیرساخت های هوش مصنوعی قدرت یادگیری و تصمیم گیری می بخشد.

یادگیری عمیق (Deep Learning):
شاخه ای از یادگیری ماشین محسوب می شود که توانایی تحلیل داده های بدون ساختار را دارد.
علوم داده (Data Science):
علمی است که نحوه تحلیل درست داده ها را برای تغذیه مکانیزم های هوشمند ارائه می کند.
داده های حجیم (BIG Data):
نرم افزارهای تحلیل داده توانایی تحلیل داده های بسیار حجیم و یا پیچیده را ندارند. حوزه Big Data این امکان را میسر می سازد که با آنالیز و استخراج داده های با ارزش از ساختارهای پیچیده، بتوان با روش های معمول به تحلیل آن ها پرداخت.

هوش مصنوعی و بهبود تجربه کاربری:


تجزیه و تحلیل تقاضا و پیش بینی بازار یکی از شاخه های تحلیل کسب و کار است که با بررسی داده های حجیم جمع آوری شده، آینده یک کسب و کار را تحلیل می کند.
فهم کامل نیازهای کاربران هدف مهمترین اصل در پیشرفت مارکتینگ است. هوش مصنوعی با تحلیل داده های رفتاری کاربران، می تواند هدف دقیق کاربران را یاد گرفته و حتی آن را پیش بینی کند.
برای مثال سایت https://www.sephora.com/ با آنالیز بازه های خرید و بازدید های کاربران، خرید دوباره محصول و یا محصولات مورد علاقه کاربر را به آن ها پیشنهاد می دهد.
ارائه پیشنهاد خرید مختص کاربر
شخصی سازی در بهبود تجربه کاربری بسیار مهم است. کاربر با مشاهده محصول مورد علاقه خود در یک وبسایت، بسیار ترغیب خواهد شد تا از آن فروشگاه خرید خود را انجام دهد. پیشنهاد خرید محصول، فراتر از تحلیل تاریخچه خرید کاربر، محصولات مورد نیاز و حتی مورد علاقه اش را با تحلیل دقیق رفتار کاربر در بازدید از یک فروشگاه آنلاین را به کاربر نمایش می دهد. برای مثال، Spotify، سرویس معروف ارائه دهنده خدمات رسانه ای، لیستی از آهنگ های مورد علاقه را به کاربر با استفاده از هوش مصنوعی پیشنهاد می دهد. تحلیل رفتار کاربر نشان می دهد که ۸۰ درصد کاربران پس از مشاهده این پلی لیست ها ترغیب شده اند آن ها را گوش دهند.

استفاده از Chatbot ها برای تعامل بهتر با کاربر


حوزه پردازش زبان و تحلیل معنایی جواب دهی به صورت خودکار به کاربر یکی از ترند های حوزه هوش مصنوعی است. مطالعه ای که توسط وبسایت PWC انجام شده، نشان می دهد که ۱۶ درصد کاربران پس از یک تجربه خوب پس از خرید محصول، مایل بودند تا خرید دیگری را انجام دهند. به همین دلیل است که Chatbot ها بسیار کارگشا هستند. با استفاده از این ربات های آنلاین، خدمات آنلاین می توانند پاسخ گویی ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته داشته باشند. علاوه بر آنکه Chatbot ها سوال های ساده را پاسخ می دهند، محصولات، رویدادها، تخفیفات و… را می توانند به کاربر اطلاع دهند.
برای مثال بسیاری از ایرلاین ها از Chatbot ها در موارد زیر استفاده می کنند:
• Icelandair از Chatbot فیسبوک برای خرید مستقیم بلیط از خود ربات استفاده می کند.
• Colombia’s Airline از Chatbot فیسبوک برای چک کردن پروازها استفاده می کند.
• Mexico’s Volaris ، Chatbot مخصوص خود برای جواب دهی به هرگونه سوال مرتبط با خرید و یا خرید مستقیم بلیط پرواز را ارائه کرده است.
• بسیاری از ایرلاین ها، تاخیر پرواز را با Chatbot ها به کاربر اطلاع می دهند.

توسعه نرم افزارهای باشگاه مشتریان بر مبنای هوش مصنوعی


با هربار خریدی که کاربر انجام می دهد، پس از اینکه کاربر نظر خود را در وبسایت وارد می کند، می توان به کمک الگوریتم های یادگیری عمیق، ویژگی های رفتاری کاربران را بر اساس سن، جنسیت، مکان و .. دسته بندی کرد. برای مثال، فرض کنید ۵ دسته کلی در نرم افزار تعبیه شده باشد. با این کار، می توان یک نرم افزار را به ۵ نحوه مختلف به کاربران ارائه داد که هر دسته از آن ها مطابق ویژگی های هردسته تنظیم شده اند. Marriott International’s، چت بات خود را با اسم Botlr وارد برنامه باشگاه مشتریان خود کردند. آن ها می توانند برای اطلاع از رزرو هتل از آن استفاده کنند. اگر هتل مورد نظر آن ها فاقد اتاق باشد، شبیه ترین اتاق به اتاق هتل قبلی را به کاربر پیشنهاد می دهد.

بهینه سازی قیمت ها با الگوریتم های خود آموز


مهمترین عامل در ترغیب کاربر برای خرید، قیمت مناسب است. شما به عنوان یک صاحب کسب و کار، باید مطمئن باشید که همزمان با اینکه تجارت شما سودآور است، قیمت های شما نیز مناسب است تا مشتری های قبلی خود را از دست ندهید. الگوریتم های هوش مصنوعی می توانند بهترین قیمت را برای افزایش فروش همزمان با سودآوری مناسب به شما پیشنهاد دهند.

نوآوری در ارائه محصولات جدید با استفاده از هوش مصنوعی


هوش مصنوعی این توانایی را داراست که در هر بازه زمانی نیازهای خاص کاربران را نمایش دهد. شما می توانید با کمک تیم تحقیق و توسعه، محصولات خود را به بهترین نحو مطابق با نیاز های کاربران تغییر دهید که این موجب سودآوری و رونق هرچه بیشتر کسب و کار شما می شود.
برای مثال، Reimagine Retail با استفاده از هوش مصنوعی رنگ، الگوها و استایل های کاربران را بصورت یک داده بسیار حجیم تحلیل کردند و به دسته بندی این ویژگی ها با افراد خاص پرداختند. سپس تیم طراحی آن ها وظیفه رعایت این دسته بندی ها را داشت و این عمل باعث افزایش فروش بی سابقه این شرکت شد.

جمع بندی:
طراحی و توسعه باشگاه مشتریان کاری بس سخت و وقت گیر است اما اخیرا شرکت ها نه تنها به استفاده از هوش مصنوعی در ارائه محصولات و باشگاه مشتریان می پردازند بلکه بیش از ۶۱ درصد آن ها بنا بر مطالعه Teradata تصمیم بر اختصاص بخش ویژه هوش مصنوعی در تجارت خود دارند. قطعا با استفاده صحیح از هوش مصنوعی و توانایی در تحلیل داده های حجیم، شاهد افزایش وفاداری و بهبود تجربه کابران خواهید بود.

منبع: https://www.singlegrain.com/customer-retention/6-ways-to-improve-customer-loyalty-with-ai/

توسط: adminmedia
بیشتر بخوانید