باید با ایجاد زیرساخت مشخص از سردرگمی گردشگران جلوگیری کرد

اسفند ۵, ۱۳۹۸ ۱۱:۱۳ ق.ظ

دکتر فخری : ” باید با ایجاد زیرساخت مشخص از سردرگمی گردشگران  جلوگیری کرد

به گزارش روابط عمومی انیاک ، آقای دکتر فخری ، وکیل پایه یک دادگستری و مدیر دپارتمان مالیاتی موسسه حقوقی مهرپاو (آمینا) در حاشیه سیزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری ۱۳۹۸ درباره  عواید حاصله از رشد این صنعت مطرح کردند که کشورهایی از دیرینه تاریخی کشورهای دیگر بهره برداری کرده و به این طریق کشورشان را مدیریت می کننند.منابع حاصله از حوزه گردشگری مانند ورود گردشگر و ارز،عایدی بیشتری نسبت به نفت دارد و دولت ها نیز فاقد توان کنترل و توقف آن هستند.ایشان در باب اهمیت وجود زیرساخت اذعان کردند که نمی توان گفت که می خواهیم مطابق استانداردهای جهانی عمل کنیم .رفتار توریست ها کاملا مشخص است و پاتولوژی مشخصی دارد لذا نمی توان ساز مخالف زد.باید رفتاری قابل پیش بینی برای گردشگران داشت.در حقیقت باید با ایجاد زیرساخت مشخص از سردرگمی آنها جلوگیری کرد.براین اساس، نمی توان خود را از دنیا جدا کرده وبه مثابه یک جزیره عمل  کرد.بخش خصوصی هم می تواند فقط جهت گیری مشخصی به دولت دهد و قادر به تبیین سیاست گذاری های کلان یا تغییر رفتار جامعه نسبت به این حوزه نیست بلکه این امر برعهده حاکمیت است که چهارچوب اولیه را مشخص نماید و شرکت های خصوصی نیز در قالب آن فعالیت نمایند.هم چنین آقای دکتر فخری، در پاسخ به  سوال خبرنگار انیاک درباب نقش GDS ها در پیشرفت گردشگری ، بر عدم کتمان این نقش تاکید و اشاره کردند که منهای بحث های ایجاد شده پیرامون GDS ها، تاکنون اقبالی در این حوزه نبوده  ولی  بدون این فناوری و شرکت های  ارائه دهنده آن نظیر انیاک جی دی اس  شاید کار سخت تر نیز پیش برود.

و درنهایت آقای دکتر فخری برپایی نمایشگاه را امری مطلوب در مسیر ترقی و توسعه کشور خوانده و عنوان کردند که نمایشگاه فقط عرصه ای برای دیدار مجدد شرکت های گردشگری نیست و  می تواند زمینه همکاری با سایر شرکت ها در کشورهای دیگر باشد.در غیر این صورت نمایشگاه ،تشریفاتی بی فایده تلقی می گردد.

توسط: adminmedia
بیشتر بخوانید

انیاک ،تنها شرکتی در ایران است که به GDS توجه کرده است .

اسفند ۳, ۱۳۹۸ ۲:۱۵ ب.ظ

سرکار خانم مهندس شریفیون،قائم مقام اجرایی ریاست هلدینگ انیاک :”انیاک ،تنها شرکتی در ایران است که به GDS توجه کرده است .”

سرکار خانم مهندس شریفیون، قائم مقام اجرایی ریاست هلدینگ انیاک و مدیرعامل استارتاپ بیمه دات کام در حاشیه سیزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران ۹۸ به توضیح درباره GDS پرداختند :”جی دی اس مخفف عبارت    global distribution system به معنای  سیستم توزیع جهانی است. جی دی اس ها، سیستم هایی هستند که با اتصال به تامین کنندگان  اصلی توانسته اند زیرساخت هایی را ارائه بدهند تا  آژانس های مسافرتی بتوانند از طریق آنها سرویس بگیرند. در دنیا جی دی اس های عظیمی  همچون آمادئوس، گالیلئو، و سابر وجود دارند که در زمینه های مختلف همانند هتل یا پرواز یا تمامی سرویس ها فعالیت می کنند.یکی از ویژگی های منحصر به فرد انیاک این است که توانسته در تمامی محصولات گردشگری مثل پرواز، قطار، اتوبوس، هتل، بوم گردی، تور، اجاره ماشین، و خدمات مربوط به حوزه گردشگری با تامین کنندگان اصلی ارتباط بگیرد و یک سبد محصول کامل به مشتریان خود تقدیم کند.

وی افزود :”تعداد اندکی  از شرکت های IT  در حوزه گردشگری کار زیرساختی انجام میدهند و ما نمیتوانیم از شرکت هایی که در ایران این فعالیت ها را دارند، وضعیت قابل قبولی را متصور باشیم. “

شرکت هایی که در زمینه IT و در حوزه گردشگری در ایران فعالیت میکنند، چند سالی است که مورد توجه قرار گرفته اند. چرا که این صنعت به شدت نیازمند حرفه IT است و این نیاز روز به روز بیشتر میشود؛ شرکت های گردشگری و آژانس ها بدون صنعت IT نمیتوانند به مشتریان خود سرویس ارائه بدهند و آنها را راضی نگه دارند. ما در حال حاضر بیشتر از ۳۰ آژانس مسافرتی را سرویس دهی میکنیم در حالی که امروز حدود ۱۰۰۰ آژانس فعال در کشور وجود دارند که تعداد زیادی از آن ها  به جی دی اس متصل نشده اند.

شرکت انیاک شاید تنها شرکتی است که به پیاده سازی و بهره برداری از یک جی دی اس در ایران توجه کرده است. انیاک بعد از یک دوره ۵ ساله و سرمایه گذاری در این زمینه و استفاده از متخصصین  فناوری اطلاعات  و گردشگری، که به نوعی کمیاب هستند، توانسته تا حدودی این نیاز بازار را پوشش دهد. انیاک به آژانس ها برای این که بتوانند زیرساخت مورد نظر خود را به دست بیاورند، کمک می کند؛ بدون این که خود آژانس ها مستقیما با تک تک عرضه کنندگان محصولات گردشگری وارد مذاکره شوند. ما با استفاده از زیرساخت به صورت یکجا و  جمع بندی شده محصولات را در سایت آژانس های مسافرتی قرار میدهیم تا آن ها را در اختیار مشتری بگذارند.

هم چنین ایشان در باب وضعیت انیاک در سطح جهانی ابراز کردند :”شرکت انیاک وضعیت خوبی در جهان دارد و یکی از اهداف ما اتصال بیشتر با جی دی اس های خارجی است تا اگر ارتباطمان با هر یک از جی دی اس ها به هر دلیلی قطع شد، جایگزین هایی داشته باشیم.”

توسط: adminmedia
بیشتر بخوانید

نوسانات ارزش پول، باعث جذب گردشگر شد.

اسفند ۳, ۱۳۹۸ ۱۲:۳۴ ب.ظ

حرمت الله رفیعی، رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران، در سیزدهمین نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی حاضر شد و  از  غرفه شرکت‌های دانش بنیانی همچون انیاک بازدید به عمل آورد.

او درباره وضعیت آژانس های مسافرتی در جذب مخاطب نسبت به سال گذشته گفت: با توجه به اتفاقاتی که در کشور ما افتاد، شروع سال برای  دفاتر گردشگری، شروع بدی نبود، نوسانات ارزش پول ملی کشور، باعث جذب گردشگر شد. در سالی که گذشت، از کشورهای همسایه و ورود گردشگر بیشتری داشتیم. امیدواریم بخش خصوصی کمک کرده و سبب تغییر نگاه مردم به گردشگری شود به نحوی که گردشگری را از نیازهای اولیه  خود بدانند.

حرمت الله رفیعی درباره لزوم استفاده از جی دی اس ها ادامه داد: زمان ادامه فعالیت همانند گذشته به سررسیده  و  توصیه من به همه دفاتر این است که به صنعت نوین  حاکم بر جامعه بپیوندند همانطور که در کشور ما نیز در تمام صنف های دیگر این اتفاق افتاده است. این روزها ،  جی دی اس های خوبی وارد صنعت گردشگری شده اند و پلتفرم‌های خوبی داریم. همکاران ما خصوصا در شرکت انیاک و با مدیریت آقای حجازیان، زحمت زیادی کشیده‌اند و راه را برای شرکت‌های زیر مجموعه هموار کرده اند. اگر آژانس‌های مسافرتی و شرکت‌های گردشگری خودشان بخواهند به فناوری شرکت‌های جی دی اس برسند، زمان زیادی صرف  خواهند کرد  و ممکن است از رقابت جا بمانند.

وی ادامه داد:

با توجه به شناختی که از آقای حجازیان دارم، به نظر بنده این مجموعه هنوز به جایگاهی که شایستگی آن را دارد نرسیده است. زیرساخت این مجموعه بسیار گسترده و عالی است و با تلاش خود، همکاران و متخصصانی را جمع کرده اند و دفاتر ما هم باید به اینگونه شرکت ها کمک کنند تا بتوان از این سرمایه‌های ملی به درستی استفاده کرد.

حرمت الله رفیعی درباره سیزدهمین نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی افزود: متاسفانه نمایشگاه امسال، در مقایسه با سال‌های گذشته، نمایشگاه کم رونق تری بود و مدیریت خوبی نداشت. انجام نشدن تبلیغات محیطی و رسانه‌ای، و جا به جایی زمان برگزاری نمایشگاه را می‌توانم از دلایل این مسائل نام ببرم. با معاونت محترم گردشگری صحبتی داشتیم و از ایشان خواستم که از حالا برای نمایشگاه سال‌های آینده، زمانی را مشخص کنند.

شرایط وارد و خارج شدن به داخل نمایشگاه نیز هم برای غرفه داران و هم برای عموم مردم بسیار سخت بود و همه ما را ساعت ها معطل کرد. جمع بندی این مشکلات را در جلسه‌ای با وزارت سازمان میراث فرهنگی مطرح خواهم کرد و امیدوارم  شرایطی به گونه ای پیش رود که نمایشگاه ما هم مثل نمایشگاه های سایر نقاط دنیا پر رونق باشد.

توسط: adminmedia
بیشتر بخوانید

توان مالی آژانس های مسافرتی با BSP افزایش خواهد یافت

بهمن ۳۰, ۱۳۹۸ ۱۱:۵۵ ق.ظ

در روزهای ۲۳ الی ۲۶ بهمن ، گروه شرکت های انیاک ضمن حضور در سیزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی، به برگزاری سمینارهای تخصصی در جهت توانمندسازی فعالان حوزه سفر و گردشگری اقدام کرد.در بین سمینارهای برگزار شده می توان به سمینار آقای دکتر خائف ، دبیر کمیته IT انجمن شرکت های هواپیمایی ایران اشاره کرد.وی در سمینار خود به موضوع “افزایش توان مالی آژانس های مسافرتی با BSP” پرداخت و پس از آن با آقای ناصر حجازیان، رئیس هیئت مدیره گروه شرکت های انیاک تبادل نظر کرد.

وی  به تاثیر ۱۰۰ درصدی صنعت گردشگری در پویایی اقتصاد و ارزآوری کشور در وضعیت اقتصادی کنونی اشاره کرد و گفت: ” گردشگری می تواند  جایگزین نفت شود.پیش از این ، نفت ارز آورترین صنعت بوده است ولی اکنون که مشکلاتی در جهت صادرات نفت وجود دارد ، در صورت اهمیت دهی لازم به گردشگری ، می توان در حجم های کوچک ولی مکرر ، ارز مورد نیاز کشور را تامین کرد.”

دکتر خائف ”  نمایشگاه “را فرصت آشنایی تامین کنندگان و مصرف کنندگان صنعت گردشگری خواند زیرا نمایشگاه  هم افزایی و شراکت های بعدی را در پی خواهد داشت و به ایجاد فرهنگ کاری مشترک منجر خواهد شد.

هم چنین ایشان در خاتمه صحبت های خود  به اهمیت GDS ها و شرکت های زیرساخت تامین کننده این فناوری نظیر انیاک جی دی اس  نیز اشاره و اذعان کرد: ”  اگر جی دی اس ها نبودند، صنعت گردشگری نیز به این صورت فعلی نبود.شرکت های تامین کننده زیرساخت GDS نظیر انیاک موجب استفاده اصولی از صنعت حمل ونقل در توزیع محصولات حمل و نقل ، قطار و هواپیما شده اند.در کشورمان نیز ایرلاین‌ها، هتل ها و مجموعه‌های تولید کننده صندلی قطارها. این‌ها با کمک جی دی اس ها می توانند  باهم شبکه وسیعی ایجاد نموده و  خدمات خود را طبق ذائقه مشتریان ارائه دهند.شرکت های حوزه گردشگری  با تکیه برزیرساخت های GDS به عنوان یک ابزار دیجیتال می توانند  نقش خوبی در جذب مشتری، تولید محصولات، حمل ونقل و توریسم داشته باشند.

توسط: adminmedia
بیشتر بخوانید

بازدید دکتر جانفشان از غرفه انیاک جی دی اس در سیزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری

بهمن ۳۰, ۱۳۹۸ ۱۱:۴۵ ق.ظ

دکتر جانفشان، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران، از سیزدهمین نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی، در محل نمایشگاه بین المللی تهران، بازدید کرد.

وی در ادامه بازدید خود به غرفه برخی شرکت های دانش بنیان از جمله شرکت انیاک جی دی اس رفت و درباره چالش های  این شرکتها گفت و گو کرد.

دکتر جانفشان از آقای ناصر حجازیان ، رئیس هیئت مدیره انیاک در مورد اقداماتی  پرسید که موجب تسهیل فعالیت GDS ها و شرکت های دانش بنیان فعال در این زمینه می گردد و سپس افزود  مدیر کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان تهران چه توقعی در راستای رفع موانع  وجود دارد.

ناصر حجازیان، رئیس هیئت مدیره انیاک در خصوص مشکلاتی که در حوزه زیرساخت گردشگری وجود دارد صحبت کرد :” الزام شناخت   GDS و تدوین قوانین مربوطه در کشور احساس می شود تا شرکت ها بتوانند راحت تر فعالیت کنند. همانطور که بانک مرکزی، شرکتهای پی اس پی را تعریف کرد و مجموعه قوانینی برای آن در نظر گرفت و اعلام کرد هر فروشگاهی که بخواهد  از کارت خوان استفاده کند، باید از طریق پی اس پی باشد، چنین شبکه های جی دی اس نقطه اتصال داخل به خارج هستند و شاه راه هایی برای ارتباط برقرار کرده اند. بحث گردشگری نیز به همین صورت است، ماموریت آژانس های مسافرتی ایجاد زیرساخت نیست  و اگر هم موفق به چنین کاری شوند، هزینه های زیاد زیرساخت در آینده  آن ها  را اذیت خواهد کرد. “

در ادامه این گفت و گو دکتر خائف، دبیر کمیته فناوری اطلاعات انجمن شرکتهای هواپیمایی ایران نیز نظرات خود را  در خصوص بی اس پی ها و تسهیل روند فعالیت های آن بیان کرد.

توسط: adminmedia
بیشتر بخوانید

مصاحبه آقای دکتر تیموری ، معاون گردشگری

بهمن ۲۹, ۱۳۹۸ ۱۱:۴۰ ق.ظ

دکتر ولی تیموری ، معاون گردشگری کشور :” ورود هر گردشگر به ایران معادل ده ها بشکه نفت سودآوری دارد”.

آقای دکتر ولی تیموری معاون گردشگری كشور، درنمایشگاه گردشگری و صنایع دستی که در تاریخ ۲۳ تا ۲۶ بهمن در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد، حضور پیدا کرده و از غرفه گروه شرکت های انیاک بازدید به عمل آورد.

تیموری درباره تاثیرات اقتصادی گردشگری گفت: هر گردشگری که وارد منطقه ما می‌شود،  به طور متوسط ۱۴۸۵ دلار هزینه می‌کند. در این وضعیت اقتصادی کشور، ما هر بشکه نفت را بین ۵۰ تا ۵۲ دلار می‌فروشیم. حال اگر ۱۴۸۵ را بر ۵۰ تقسیم کنیم، می‌بینیم که هر گردشگر با ورود خود به ایران، معادل ۳۰ بشکه نفت سودآوری دارد.

علاوه بر این، گردش مالی  سفرهای داخلی هموطنانمان در فرصت های مختلف سال نظیر نوروز، رقم بالایی است که می‌تواند باعث توزیع عادلانه ثروت و درآمد شود.

تیموری به تاثیر کسب و کارهای اینترنتی اشاره کرد و در ادامه گفت: گردشگری اینترنتی اشتغال‌هایی با سرمایه‌های پایین ایجاد می‌کند و می‌تواند یکی از بزرگترین چالش های مای جامعه ما، بیکاری را از بین ببرد.

معاون گردشگری كشور در خصوص تاثیر جی دی اس ها و شرکت‌  زیرساختی این فناوری بر روی گردشگری ادامه داد:

” تقریبا از سال ۲۰۱۰ ،گردشگری  با فناوری‌های اطلاعات و ارتباطات آمیخته شده است. به خاطر دارم که سازمان گردشگری سال‌ها پیش گفته بود که اگر تا ۲۰۱۵ مقاصد گردشگری نتوانند خود را با ظرفیت، قابلیت، و الزامات فناوری‌ها تطبیق دهند، از رقابت حذف خواهند شد. در همچین شرایطی، کسب و کارهای ما نیز باید مثل سایر کشورها به سمت فناوری‌های جدید حرکت نموده  و خود را با قابلیت‌های فناوری تطبیق دهد. این حرکت رو به فناوری ما ابتدا سرعت کمی داشت اما امروزه سرعت خوب و قابل ملاحظه ای دارد.

شرکت‌هایی مثل شرکت انیاک جی دی اس و تمام همکارانی که در این سالن تحت عنوان کسب و کارهای اینترنتی در فضای مجازی مشغول به کار هستند، قصد دارند که مشکلات و مسائلی که ما در فضای خارج از وب داریم را نیز برطرف کنند. پرداخت های آنلاین و بیمه گردشگران‌ از چالش‌های گردشگری ما هستند و طبیعتا گردشگران داخلی و خارجی دوست ندارند که از لحاظ مالی در ایران با مشکل رو به رو شوند. با مطالعه این ویژگی‌ها و چالش‌ها، شرکت‌هایی همانند EniacGDS به شبکه‌های بین المللی وصل می‌شوند و رزرواسیون‌های بین سی آر اس ها، جی دی اس ها و پلتفرم‌هایی را برای همکاران خود در بخش‌های دیگر خدماتی، اقامتی، و آژانس‌های خدمات مسافرتی آماده می‌کنند. با این بستری که ایجاد شده، این شرکت‌ها می‌توانند فعالیت‌های خود را با هزینه کمتر و گستردگی بیشتری، به ذینفعان معرفی  نمایند.

تیموری درباره برگزاری این نمایشگاه گفت: نمایشگاه از گذشته یکی از ابزارهای اطلاع رسانی در زمینه گردشگری بوده و امروز هم همچنان هست و  با وجود فناوری و اینترنت، نه تنها اهمیت این نمایشگاه ها کمتر نشده، بلکه نمایشگاه خود را با ویژگی فناوری‌ها تطبیق داده است و به عنوان مکمل‌هایی در کنار هم قرار گرفته‌اند.

توسط: adminmedia
بیشتر بخوانید

شرکت انیاک جی دی اس(EniacGDS)از فناوری های نوین خود در سیزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری بهمن 98 رونمایی کرد

بهمن ۲۸, ۱۳۹۸ ۴:۲۶ ب.ظ

شرکت انیاک جی دی اس(EniacGDS)  از فناوری های نوین خود در سیزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری بهمن ۹۸ رونمایی کرد+ گزارش تصویری

مرکز نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران در روزهای  بیست سوم  تا بیست و ششم بهمن ماه ۱۳۹۸ شاهد حضور پررنگ و متمایز هولدینگ انیاک  در حوزه صنعت گردشگری و فناوری های نوین بود.
گروه شرکت های دانش بنیان انیاک از محصول نوآورانه GDS رونمایی کرد که حلقه رابط توزیع و مدیریت محصولات گردشگری داخلی و خارجی  تلقی شده  و  دسترسی به بیش از ۶۰۰ هزار هتل در همه نقاط جهان و  کل خطوط هوایی داخلی و بیش از ۴۰۰ ایرلاین خارجی را سبب می گردد.

در حاشیه نمایشگاه، آقای دکتر تیموری، معاون وزیر گردشگری، دکتر جان فشان، مدیرعامل اداره میراث فرهنگی، و صنایع دستی و گردشگری تهران ، حرمت الله رفیعی رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی  و روسای انجمن های صنفی آژانس های مسافرتی استان های کشور از غرفه گروه شرکت های انیاک دیدن کردند.جناب آقای دکتر جان فشان در مورد دغدغه ها و تاثیرات شرکت های دانش بنیان هم چون انیاک جی دی اس در حوزه گردشگری مسائلی مطرح کرده و با سید ناصر حجازیان،رئیس هیئت مدیره گروه انیاک به تبادل نظر و ارائه پیشنهادات پرداختند.

دکتر تیموری ، معاون وزیر گردشگری، ضمن اشاره به ابعاد ارزآوری، بازگشت سرمایه و اشتغال زایی صنعت گردشگری و امکان توزیع عادلانه ثروت و درآمد در میان اقشار جامعه به تاثیر نمایشگاه ها و GDS  و شرکت های زیرساختی همچون انیاک در حوزه سفر و توریسم پرداخت : “نمایشگاه یکی از ابزارهای اطلاع رسانی در زمینه گردشگری از گذشته تاکنون بوده است و با وجود گسترش فناوری و اینترنت ، نقش نمایشگاه ها کمرنگ نشده بلکه نمایشگاه خود را با ویژگی های فناوری تطبیق داده و از آن بهره برداری نموده است.

وی افزود :” تقریبا از سال ۲۰۱۰،گردشگری با فناوری های اطلاعات و ارتباطات عجین گردید.سازمان گردشگری از سال ها پیش به حذف شدن مقاصد گردشگری در صورت عدم تطبیق با قابلیت ها و الزامات فناوری ها اشاره کرده بود.درچنین شرایطی،کسب وکارهای ایرانی نیز الزام تطبیق با قابلیت های فناوری را تجربه کرده اند.سرعت اتصال آن ها به شبکه های اینترنتی و فضای مجازی با سرعت خوبی در حال پیشرفت است.انیاک جی دی اس با ایده رفع مشکلات و چالش ها در فضای خارج از وب،مبحث پرداخت های آنلاین و بیمه گردشگران را مطرح نموده که طبیعتا سهولت و آرامش گردشگران داخلی و خارجی را در پی دارد.این امر در حوزه ورود گردشگران خارجی به کشور از اهمیت بالاتری برخوردار است.انیاک جی دی اس امکان اتصال به شرکت های بین المللی و رزرواسیون های CRS،GDS را برای همکاران حوزه گردشگری،خدماتی، اقامتی و آژانس های مسافرتی را فراهم می سازد تا در بستر  فعالیت های کم هزینه تر و گسترده تر به ذی نفعان معرفی شوند.

هم چنین در این رویداد  ، خانم مهندس شریفیون ، قائم مقام اجرایی ریاست هولدینگ ،آقای مهندس هداوند، مدیر فروش گردشگری و آقای مهندس احمد صفر ، مدیر محصول انیاک به ارائه و معرفی دستاوردهای محصول EniacGDS پرداختند.

از دیگر تلاش‌های شرکت دانش بنیان EniacGDSدر نمایشگاه بین المللی گردشگری سال ۱۳۹۸ می‌توان به رشد دانش و توانمندسازی فعالان حوزه سفر و گردشگری با برگزاری سمینارهای تخصصی  اشاره کرد. برجسته ترین اساتید بازاریابی دیجیتال و سئو و موضوعات تخصصی گردشگری: آقایان دکتر حسین بهزاد عباسی، دکتر حسین خائف و مهندس بابک بنیادی و  دکتر فخری طبق برنامه زمانی مشخص شده، سمینارهای رایگان در حوزه  اهمیت بازاریابی دیجیتال در گردشگری نوین، سئو در گردشگری، چالش های مالیاتی، بیمه و مقررات گردشگری‌، ضرورت اتصال آژانس‌ها از طریق GDS را برگزار کردند که مورد استقبال گسترده مدیران آژانس های مسافرتی و متولیان این حوزه قرار گرفته و محیط پویای پرسش و پاسخ را در محیط نمایشگاهی در پی داشت . آشنایی پروایدرها مصرف کنندگان صنعت با کسب و کار و تکنولوژی های نوین و دانش روز حوزه توریسم در هم افزایی و شراکت  ایجاد فرهنگ کاری مشترک نقش به سزایی دارد.

استقبال متولیان حوزه گردشگری و بانکداری و پرداخت از غرفه انیاک جی دی اس بی سابقه بود که از مهم ترین بازدیدکنندگان می توان به دکتر اربابی مدیرعامل کانون جهانگردی و اتوموبیل رانی ، موسس بانک حکمت ایرانیان،مدیرعامل  بانک سپه ، کارگزار بانک مرکزی و پنج بانک دیگر یاد کرد. هم چنین آژانس های مسافرتی هرمس توران باستان ،ستاره های سربی متین ، آرین توریست،آتیه گشت سبز، مهاجر سیر ایرانیان، ثنا سفرگشت در غرفه به عنوان سرویس گیرندگان محصول انیاک جی دی اس حضور داشتند.از مهمانان حوزه فناوری نیز می توان به دست اندرکاران اپلیکیشن های بانکی همانند دیبا و ایران زمین و اپلیکشن های موبایلی و کاربردی پاس و آمینا اشاره کرد.

همه این تلاش‌ها، توسعه بسترهای آنلاین عرضه محصولات سفر و توریسم و رشد و شکوفایی  فعالان این حوزه  از جمله شرکای تجاری، برگزار کنندگان تور، آژانس‌های مسافرتی و وب سایت‌های گردشگری و هتلداری را سبب می گردند  که با هم افزایی خود ،رشد سطح خدمات آنلاین و آفلاین گردشگری، توزیع  یکپارچه خدمات  مربوطه  میان سرویس دهندگان و سرویس گیرندگان، مقابله با انحصارگرایی، افزایش بازار فروش، افزایش  سهم این صنعت در رشد سرانه ملی و ورود ارز به ایران در عصر دیجیتال را به همراه دارند.

علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر درباره جزییات اخبار نمایشگاه و سمینارهای تخصصی  گروه انیاک  از وبسایت https://eniacgds.com/ بازدید نمایند.

توسط: adminmedia
بیشتر بخوانید

شرکت انیاک جی دی اس با فناوری های نوین به استقبال سیزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری می رود.

بهمن ۲۲, ۱۳۹۸ ۵:۰۰ ب.ظ

گروه شرکت‌های انیاک در ادامه حضور پررنگ خود در چهلمین نمایشگاه فیتور۲۰۲۰ اسپانیا در سیزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی تهران، بزرگترین رویداد گردشگری کشور نیز حضور خواهد داشت.

سیزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته با هدف آشنایی و ارائه امکانات و نوآوری ها و ظرفیت‌های کشور در زمینه‌های مختلف سفر و گردشگری، ترغیب و تشویق افراد و شرکت‌های دولتی و خصوصی، متخصصان و متولیان امر به فعالیت و مساعدت در رشد و گسترش صنعت توریسم و شناسایی موانع و نقاط ضعف این حوزه و رفع آن‌ها در  محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران در تاریخ ۲۳ الی ۲۶ بهمن برگزار می‌شود.

در این نمایشگاه، شرکت دانش بنیان EniacGDS از زیر مجموعه  گروه شرکت های انیاک ،  فعال در زمینه‌های فناورانه گردشگری، محصولات و نوآوری‌های خود از جمله GDS را به عنوان هسته اتصال توزیع و مدیریت محصولات گردشگری داخلی و خارجی معرفی می‌کند. انیاک جی دی اس با سرمایه گذاری در حوزه اتصال و ارتباط با زیرساخت‌های فروش آنلاین جهانی در صنعت گردشگری کشور، بستر مدیریت و توزیع محصولات گردشگری در  سراسر جهان را فراهم می کند. از ویژگی‌های پلتفرم EniacGDS می‌توان به امکان دسترسی به بیش از ۶۰۰ هزار هتل در همه نقاط جهان و  کل خطوط هوایی داخلی و بیش از ۴۰۰ ایرلاین خارجی اشاره کرد.

از دیگر تلاش‌های شرکت دانش بنیان EniacGDS، می‌توان به توجه و تاکید بر رشد دانش و توانمندسازی فعالان حوزه سفر و گردشگری  اشاره کرد. در حاشیه نمایشگاه ،شرکت انیاک جی دی اس  از برجسته ترین اساتید بازاریابی دیجیتال و سئو و موضوعات تخصصی گردشگری: آقایان دکتر حسین بهزاد عباسی، دکتر حسین خائف و بابک بنیادی دعوت کرده است که طبق برنامه زمانی مشخص شده، سمینارهای رایگان در حوزه  اهمیت بازاریابی دیجیتال در گردشگری نوین، سئو در گردشگری، چالش های مالیاتی، بیمه و مقررات گردشگری‌، ضرورت اتصال آژانس‌ها از طریق GDS را تدریس خواهند کرد.

 همه این تلاش‌ها در مسیر توسعه بسترهای آنلاین عرضه محصولات سفر و توریسم و بالندگی  فعالان گردشگری از جمله شرکای تجاری، برگزار کنندگان تور، آژانس‌های مسافرتی و وب سایت‌های گردشگری و هتلداری است  که در نهایت به رشد سطح خدمات آنلاین و آفلاین گردشگری، توزیع  یکپارچه سرویس های گردشگری میان سرویس دهندگان و سرویس گیرندگان، مقابله با انحصارگرایی، افزایش بازار فروش، افزایش  سهم این صنعت در رشد سرانه ملی و رونق صنعت سفر و گردشگری  و داشتن نگاه ملی منجر خواهند شد.

روزهای برگزاری نمایشگاه  فرصت  مناسبی جهت ایجاد ارتباط‌هایی جدید و موثر میان مجموعه‌های حاضر در نمایشگاه است لذا شرکت انیاک جی دی اس  از علاقه‌مندان برای بازدید از غرفه خود در سالن ۴۰ و حضور در سمینارهای تخصصی  دعوت به عمل می آورد.

علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر درباره برنامه نمایشگاه و سمینارهای تخصصی و رایگان گروه انیاک  از وبسایت https://eniacgds.com/ بازدید نمایند.

توسط: adminmedia
بیشتر بخوانید

سئو در گردشگری : نکته هایی که باید در ذهن داشته باشید

بهمن ۲۰, ۱۳۹۸ ۶:۱۸ ب.ظ

در  ایجاد هر کسب و کاری مخصوصا در حوزه گردشگری ،جذب مشتریان امری حیاتی است زیرا خرید های مشتریان در نهایت به سود و درآمد شما منجر خواهد شد.امروزه، توریست ها برمبنای جستجوی اینترنتی خود و تجربه های دیگران تصمیم گیری می کنند.در این مقاله ، ما نکته هایی درباره کسب سهم بازار آنلاین و جذب مشتریان بیشتر برای تقویت کسب و کارها در  حوزه گردشگری مطرح می کنیم

بهینه سازی موتورهای جستجو یا همان SEO  بخشی از هر وب سایت حرفه ای تلقی می گردد ، مخصوصا اگر این سایت در حوزه توریسم و گردشگری باشد . در حوزه گردشگری، پتانسیل ترافیکی که  از طریق موتورهای جستجو تامین می شود ، نسبتا بالاست.هدف بهینه سازی وب سایت، ارتقای رتبه ها در صفحه نتایج جستجوی گوگل (SERP) و بهبود رویت پذیری آن برای کاربران است تا ترافیک ارگانیک بیشتری به سایت هدایت گردد.

هنگام برنامه ریزی سفر ، تقریبا دو سوم مسافران جهت کسب اطلاعات به موتورهای جستجو مراجعه می کنند.یعنی قوانین بازاریابی آنلاین نیز بر صنعت گردشگری حاکم است.

تحلیل رقابت و بهره گیری از فرصت ها

گام اول در بهینه سازی حضور ارگانیک شما از طریق سئو، تحلیل رقابت از طریق بررسی کامل بازارتان است.به عنوان مثال، اگر شما هتل یا رستورانی در تهران دارید، باید به جستجوی وب سایت هایی بگردید که برای کلمات کلیدی ” هتل در تهران” یا ” رستوران هایی در تهران” در گروه هدف و شاخه شما در رتبه بالایی جای دارند.با بررسی صفحاتی که در کلمات کلیدی یاد شده در رتبه های بالا قرار دارند، توانایی تعیین علت رتبه بالای آن ها را پیدا خواهید کرد  و این امر در تعیین استراتژی SEO تان کمک ساز خواهد بود.

در صنعت گردشگری، ما فقدان عناصری را می بینیم که  پیاده سازی شان نسبتا ساده و سریع بوده و در افزایش رویت پذیری ارگانیک سایت از پتانسیل های بالایی برخوردارند.به عنوان مثال می توان به  تگ های عنوان مناسب ، URL های دارای کلمات کلیدی اشاره کرد.اگر هرگز کلمه کلیدی را در جایی از سایت خود ذکر نکنید، مطمئنا رتبه گرفتن شما در برخی کلمات کلیدی خاص دشوار خواهد بود.

هنگامی که درصد بالایی از ترافیک های ارگانیک به سمت  برندهایی بزرگ نظیر AirBnB و Booking.com هدایت می شوند ، شما باید در کلمات کلیدی ای منتظر فرصت باشید که  دو برابر بیش از کلمات کلیدی برند سرچ می شوند.

هنگامی که  به دنبال کسب رتبه در کلمات کلیدی سودآورتر هستید، رقابت گاهی اوقات بیش از حد بالاست.نه تنها شما باید با کسب و کارهای دیگری که برندها نیز در بین آن ها جای گرفته اند ،رقابت کنید،بلکه باید در سئو و تعین استراتژی کسب رتبه برای کلمه کلیدی خاص به هزینه ها نیز توجه داشته باشید. اکثر افراد صرفا در اینترنت به منظور کسب اطلاعات درباره موضوع خاص سرج می کنند که به معنای فرصت عظیمی برای هدف قرار دادن کلمات کلیدی طولانی با یک استراتژی خوب محتواست.

محتوای ساده و آموزشی تولید کنید

دیده شدن سایت شما در نتایج گوگل ، مخصوصا در رتبه های اول از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا ۹۵ درصد کلیک های طبیعی از صفحه اول گوگل حاصل می شوند.هنگامی که مسافران با هدف رزرو به جستجوی اینترنتی می پردازند،جستجویشان در بین ۵ رتبه اول گوگل صورت می گیرد.اگر  می خواهید فرصت جایگاه گرفتن در یکی از سایت های مورد انتخاب مشتری را داشته باشید،اطمینان حاصل کنید که سایت شما از تجربه کاربری عالی برخوردار است زیرا محتوا،ترافیک بازدید و رتبه خوب در نتایج جستجوی گوگل بدون تجربه کاربری خوب برای شما سودی در برندارند.اگر بازدید کنندگان نتوانند آن چه را که به دنبال جستجویش هستند، در سایت تان بیابند یا محتوای شما آن چیزی نباشد که بازدید کننده سایت از عنوان انتظار دارد، آن ها سایت را ترک می کنند و نرخ تبدیل بازدیدکننده سایت  به مشتریان بالقوه  شما کاهش می یابد.

با فرض این که بازدیدکنندگان اطلاعات باکیفیت و مرتبط را درباره هتل و رستوران تان در سایت بیابند،با عمل خرید خود قدردان شما خواهند بود.KPI ها و GOAL هایی در سایت خود تعیین کنید.(GOAL همان چیزی است که مشتریان می خواهند انجام دهند.) ،سپس شما باید فرم رزرواسیون اینترنتی را دوستانه و کاربردی سازید.فقط اطلاعاتی از مشتریان بخواهید که واقعا به آن ها نیاز دارید.

اگر رستوران دارید، به مشتریان تان منویی بدهید که بتوانند در آن غذاهایتان را ببیند و در صورت نیاز با شما تماس برقرار کنند.

SEO بدون UX کامل نیست.اهداف تحقق یافته در وب سایت تان “نرخ تبدیل(Conversion) نامیده می شوند.هر چه نرخ تبدیل بالاتر باشد، یعنی مشتریان بیشتری خواهان شما هستند.سایت تان را بهینه کنید تا نرخ تبدیل تان بالا رود.

ریسپانسیو بودن سایت تان شرط است

گوگل  در مارس ۲۰۱۸ اعلام کرد که سایت های در رتبه های اول ، ابتدا از نظر ریسپانسیو بودن در موبایل ایندکس شده اند یعنی هر صفحه بدون طراحی ریسپانسیو در نتایج جستجو نمایش داده نخواهد شد یا به رتبه های پایین تر تنزل خواهد یافت.

به آمار جستجوهای سایت خود از طریق موبایل توجه داشته باشید.داشتن وب سایت ریسپانسیو بسیار مهم است.میزان زمانی که صرف بهینه سازی و طراحی نسخه دسکتاپ سایت تان می کنید باید با زمان صرف شده برای بهینه سازی نسخه موبایل آن برابر باشد.تجربه کاربری سریع و بدون قطعی را روی نسخه موبایلی سایت تان خلق نمایید.

بهینه سازی تکنیکال

وب سایت تان نه تنها باید زیبا و جذاب بلکه باید سریع و همواره در دسترس باشد.هر ثانیه که لود سایت تان بیشتر طول بکشد ، به معنای کاهش مشتریان و نرخ تبدیل وب سایت تان است.زمان لود شدن سایت فاکتور مهمی در Bounce Rate سایت است.در کسب و کارهای پررقابت نظیر گردشگری،مشتریان در ترک صفحه و برگشتن به صفحه اصلی گوگل جهت ادامه دادن به جستجوی خود تعلیل نمی کنند.کاربران موبایلی وب سایت تان ،انتظار نسخه موبایلی قابل مقایسه با نسخه دسکتاپی تان دارند.

هر یک ثانیه تاخیر در بالاآمدن صفحه به ۷% کاهش نرخ تبدیل منجر می شود. از ترافیک بازدید خود به بهترین شیوه استفاده کرده و سرعت سایت تان را مخصوصا روی نسخه موبایلی بالا ببرید تا بازدیدکنندگان تجربه خوبی از سایت شما داشته باشند.

سئوی محلی

مکان کسب و کار خود را در نقشه گوگل مشخص نمایید.از آن جا که گردشگری به مکان ، وابستگی بالایی دارد، فرصت مناسب قرار دادن صفحه سایت شما در Google My Business page وجود دارد.با توجه به این مطلب، می توانید اطلاعات بسیار زیادی درباره کسب و کار در اینترنت و بالا بردن رویت پذیری تان در سایت خود با افزودن لوکیشن به Google Maps ، افزودن عکس ها در نتایج جستجو  و گرفتن برخی کامنت ها ،رویت پذیری خود در گوگل منتشر کنید.

استفاده از Google My Business شما را در نمایش جزییات کسب وکارتان توانمند می سازد وبه این ترتیب ،بازدیدکنندگان می توانند مهم ترین اطلاعات را مستقیما در نتایج جستجو درباره سایت تان بیابند.

مکان یابی کسب و کار در گردشگری از اهمیت بالایی برخوردار است. توریستی را تصور کنید که  در هنگام ظهر در طول خیابان ولی عصر راه می رود و می خواهد رستوران های خوبی را برای صرف ناهار بیابد.او تلفن را برداشته و به جستجوی عبارت ” رستوران های خیابان ولی عصر تهران” می پردازد و اطلاعاتی کسب می کند. در سفر مشتری ، این لحظه، لحظه مهمی در تصمیم گیری مشتری بالقوه است که تاثیر بسیار زیادی بر نرخ تبدیل مشتری دارد.

این لحظات در تصمیم گیری مسافران و گردشگران حین برنامه ریزی سفر، رزرواسیون و مسافرت نقش مهمی دارند.در موقعیت های این چنینی،افراد به دستگاه هایی دسترسی دارند که می توانند به آن ها در یافتن پاسخ نیازشان کمک می کند.به منظور اجتناب از کلیک ها و جستجوهای ضروری،گردشگران درصدد استفاده از قابلیت های سئو و کسب بهترین نتایج در گوگل هستند. پس به منظور ارائه اطلاعات موردنیاز به مشتریان بالقوه تان ، توصیه می شود که Google My Business را برای کسب و کارتان عملی سازید.

بهینه سازی تصویر

تصاویر بهینه سازی شده برای سرچ های ارگانیک گاهی از نرخ تبدیل بالایی برخوردار است. مخصوصا هنگامی که شما به نسبت ورودی- خروجی توجه نمایید.به هر حال، صنعت گردشگری بیش از هر صنعت دیگری می تواند از این ویژگی گوگل بهره ببرد.هنگام برنامه ریزی برای سفر، مسافران اغلب تصاویر مقاصد سفر خود را در موتورهای جستجو سرچ می کنند تا به بررسی مکان هایی بپردازند که قصد بازدید از آن ها را دارند.با بهینه سازی تصاویر،شما می توانید بالقوگی شانس ظاهر شدن تان در سرچ های تصاویر را بالا ببرید.  شما می توانید با بهینه سازی تصاویر بازدیدهای ارگانیک خود را بالا ببرید، بلکه تجربه ما بارها و بارها نشان داده است که بهینه سازی تصاویر از منابع دارای بالاترین نرخ تبدیل نیز است.

به هر حال موتورهای جتسجو هنوز فقط الگوریتم ها را دارند و از تگ Alt ها و اطلاعات موجود در سایت تان برای تعیین ماهیت تصاویر استفاده می کنند.تگ Alt های تصاویر خود را با توضیحاتی درباره عکس و کلمات کلیدی هدف برای گوگل قابل تشخیص سازید.هم چنین تصاویر خود را به صورت منطقی نام گذاری نمایید و از تگ Alt های مرتبط استفاده نمایید.بهینه سازی تصاویر فقط به دیده شدن سایت در نتایج گوگل و جذب بازدیدکنندگان بیشتر کمک می کنند.

همچنین به سایز تصاویر و میزان زمان مورد نیاز برای بارگذاری شان نیز توجه کنید.اغلب مدیران سایت های گردشگری  با بارگذاری  تصاویر سنگین در سایت شان اشتباه بزرگی می کنند زیرا زمان بیشتری برای باز شدن عکس مورد نیاز است و این بر سرعت سایت تاثیرگذار است.سایز تصاویر خود را استاندارد نگه دارید تا به رتبه شما و تجربه کاربری مخصوصا روی نسخه موبایلی تاثیر منفی نداشته باشد.

صبور باشید

SEO فرایندی مداوم و طولانی مدت است و به زمان و تلاش نیاز دارد.به خاطر رقابت بالا در صنعت گردشگری ، بهینه سازی سایت در این حوزه به زمان و اقدامات خلاقانه بیشتری برای براوردن انتظارات بازدیدکنندگان سایت نیاز دارد.اگر سئوی سایت گردشگری به صورت صحیح و منطقی صورت گرفته باشد،سودآوری بالایی دارد.اگر وب سایت شما نرخ تبدیل بالایی دارد به این معناست که استراتژی سئوی خوبی در پیش گرفته اید  که به ترافیک سایت ، بازدید بیشتر ، فروش و درآمد بالاتر منجر می گردد.

اگر به اطلاعات تخصصی تر در حوزه بهینه سازی سایت تان برای موتورهای جستجو نیاز دارید، می توانید در سمینارهای تخصصی گروه شرکت های انیاک در حاشیه سیزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی ایران حضور یابید.گروه شرکت های انیاک  به منظور  توانمندسازی آژانس های مسافرتی  ،ضمن  دعوت از اساتید برتر این حوزه همانند آقای بابک بنیادی مبادرت به برگزاری سمینارهای رایگان در غرفه خود نموده است.علاقه مندان  می توانند با شرکت در این نشست های تخصصی و دانشی از تجربیات بزرگان این حوزه  بهره گرفته یا در صورت عدم امکان حضور به سایت انیاک برای مطالعه گزارش ها مراجعه فرمایند.

توسط: adminmedia
بیشتر بخوانید

اهمیت وجود زیرساخت‌های مناسب برای جذب گردشگر

بهمن ۱۷, ۱۳۹۸ ۲:۵۴ ق.ظ

عصر سفر- رییس هیئت مدیره گروه شرکت‌های انیاک گفت: هرچند جاذبه های توریستی هر کشوری برای جذب گردشگر مهم است اما زیر ساخت های آنلاین، توزیع الکترونیکی و همچنین اتصال به شبکه های توزیع محتوا، اهمیتی کمتر از جاذبه ها ندارد.

ناصر حجازیان در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری «عصر سفر» با اشاره به اینکه صنعت گردشگری در سال‌های اخیر به سمت الکترونیکی شدن رفته است، گفت: صنعت گردشگری در دهه اخیر علاوه بر حرکت به سمت زیر ساختی شدن، ماهیت آنلاین نیز پیدا کرده و از شکل سنتی خود خارج شده است. به همین دلیل کشورهای که در این حوزه پیشرو بوده اند، توانسته اند بیشترین جذب گردشگر را به خود اختصاص دهند.

رییس هیئت مدیره گروه شرکت‌های انیاک افزود: اهمیت حضور در شبکه های آنلاین کمتر از جذابیت های فرهنگی – گردشگری و حتی تاریخی یک کشور نیست و امروزه نیز شاهد آن هستیم که درجه اهمیت بالاتری پیدا کرده است.
حجازیان با اشاره به اینکه در سالهای اخیر شاهد رشد و شکوفائی وب سایتهای فروش خدمات گردشگری در کشور بوده ایم تاکید کرد: کار زیر ساختی مهمی هنوز اتفاق نیافتاده، همچنین امکانات و خدمات آنلاین شده در کشور در اختیار شبکه های جهانی توزیع این محتوا قرار نگرفته است به همین دلیل در اتصال به ظرفیت‌های خارجی کار خاصی نیز صورت نگرفته است و تنها توسط آژانس های خدمات مسافرتی این اتصالها به سرویسهای داخل کشور هدایت شده است و از آنجایی که آژانس‌ها مجموعه های آی تی محور نمی باشند این خدمات تنها در حد رفع نیاز فوری و خاص آن آژانس عملیاتی شده است.

وی تصریح کرد: گروه شرکت‌های انیاک با توجه به سوابق کاری و حوزه فعالیتی خود در صنعت فن آوری اطلاعات و ارتباطات، با شناسائی این خلا و جذب نیروهای تخصصی حوزه و دامین اکسپرتهای این صنعت از چند سال گذشته بصورت کاملا تخصصی و زیرساختی نسبت به ایجاد امکانات مورد نیاز و فراهم آوری ابزارهای سرویس محور اقدام نموده و با مطالعات و بررسی های انجام شده توسط کارشناسان مجرب داخلی و خارجی سعی نموده است بعنوان یک هاب در منطقه به فعالین حوزه گردشگری خدمات ارائه نماید.

رییس هیئت مدیره گروه شرکت‌های انیاک با بیان اینکه ایجاد زیر ساخت‌ها توسط تک تک مجموعه های فعال در خدمات گردشگری بصورت مستقل بار هزینه ای سنگینی دارد گفت: مجموعه های فعالی که در حوزه گردشگری اقدام به تولید زیرساخت کرده اند، همواره مشکل قیمت تمام شده سرویس را دارند و از آنجایی که شغل دفاتر فروش خدمات گردشگری ایجاد دپارتمان های آی تی و راهبری تیمهای تخصصی این حوزه  و مدیریت عملیات سرویسهای مبتنی بر فن آوری اطلاعات نمی باشد، ورود فعالین این صنعت به حوزه آی تی را اتلاف زمان و هزینه دانست و تصریح  کرد: بدلیل تنوع و تعدد سرویسها و بستر های  عرضه خدمات و رقابتی بودن قیمتها، آژانس هایی که به این حوزه ورود کرده اند در آینده نزدیک توان رقابت را از دست خواهند داد و بدلیل سرمایه بالای صرف شده مجبور به ادامه مسیر و صرف هزینه های بیشتر یا ترک مسیر و دور ریختن کلیه هزینه های انجام شده خواهند بود .
وی ادامه داد: به همین منظور باید شرکت ها و مجموعه های در قالب ارائه دهندگان سرویس در کشور وجود داشته باشند تا هر مجموعه شغل و کار خود را انجام داده و آژانس ها بیشتر دغدغه فروش و توسعه کیفیت و تنوع محصولا و خدمات را داشته باشند. انیاک نیز با همین رویکرد تلاش کرده است با حضور کامل در کنار فعالان این صنعت نسبت به شناسائی نیازها و ایجاد بسترهای مورد نیاز اقدام و با ارزان سازی کارمزدهای خدماتی فضای ارائه خدمات کاملا تخصصی و اقتصادی را فراهم آورد.

حجازیان با اشاره به زیر ساخت‌های اعتباری و سیستم‌های پرداخت در سطح بین الملل همچنین سوابق تخصصی انیاک در این حوزه اظهار کرد: در سطح بین الملل سرویسی با نام اختصاری BSP وجود دارد که توسط IATA (انجمن بین‌ المللی حمل‌ ونقل هوایی) راهبری می شود و بعنوان حلقه اتصال مالی ارکان صنعت، تسهیلات بسیار عمده و موثری را به کلیه حلقه ها و زنجیره های فعال در حوزه گردشگری بخصوص حمل و نقل هوائی ارائه میدهد، ایران بدلیل تحریم ها اصطلاحا بی اس پی کانتری نیست و این موضوع موجب شده است تا مراودات مالی و اعتباری کاملا به شکل سنتی ادامه یابد و پروسه های اجرایی بسیار دست پاگیر و بازدارنده به ارائه دهندگان سرویسهای گردشگری از جمله ایرلاین ها و آژانس ها تحمیل کرده است. انیاک با عقد تفاهم با یکی از بانکها در صدد است با ایجاد زیر ساخت BSP در کشور تسهیلات و خدمات مربوطه را فراهم نموده و در این زنجیره ارزش گام دیگری در راستای نیازهای فعالان گردشگری کشور بردارد.

رییس هیئت مدیره گروه شرکت‌های انیاک در خصوص ایجاد سامانه EniacGDS توسط این مجموعه گفت: EniacGDS یک سامانه ارتباطی میان صاحبان کسب و کار خدمات مسافرتی و مجموعه‌های خدمت رسان در صنعت گردشگری است و به طور کلی سامانه‌های با این مشخصات و سطح سرویس در کشور بصورت جدی شکل نگرفته است و انیاک بعنوان یکی از متولیان این زیرساخت اقدام به سرمایه گذاری و توسعه سرویسهای مورد نیاز نموده است.  سامانه‌های موجود اغلب توسط آژانس‌ها جهت توزیع خدمات آنلاین به مشتریان بصورت مستقیم و یا از طریق آژانس‌های همکار می‌باشد. 
حجازیان خاطرنشان کرد: سامانه‌های مشابه بیشتر مجموعه‌هائی هستند که سعی کردند زیرساخت‌ها را در اختیار رقیبان خود قرار داده و از ظرفیت فروش رقیبان بدلیل ضعف آنها در دراختیار داشتن خدمات آنلاین استفاده کنند. اما در پلتفرم  EniacGDS  بیشتر موضوع سرویس پروایدری مطرح است و سرویس دهنده وارد بیزینس نمی‌شود و این امر باعث می‌شود همه فعالین فقط با ماهیت زیرساخت از این پلتفرم استفاده نمایند.
وی در پایان بیان داشت: نرم افزار EniacGDS در حال حاضر برروی زیرساخت‌های داخلی و اتصال به ظرفیت‌های داخلی کشور تمرکز کرده است اما در سال‌های بعد برای اتصال به شبکه جهانی نیز تلاش خواهد کرد و به همین دلیل امسال در نمایشگاه فیتور ۲۰۲۰ اسپانیا حضور داشتیم که تقریبا نطقه شروع این موضوع بود.

توسط: adminmedia
بیشتر بخوانید