حضور هلدینگ انیاک در گروه چهارم کمیته علمی و راهبردی نمایشگاه تراکنش ایران (ITE2020)

آذر ۳, ۱۳۹۹ ۵:۰۵ ب.ظ

نمایشگاه تراکنش ایران همه ساله در کنار سایر  برنامه‌های خود برای تقویت بنیه علمی صنعت بانکداری، پرداخت و فناوری با بهره‌گیری از متخصصان این صنعت و با تشکیل کمیته‌های علمی در زمینه‌های مختلف و برگزاری نشست‌های تخصصی در نمایشگاه تراکنش تلاش می‌کند سهم خود را برای ارتقای این صنعت در کشور و افزودن به دانش و تجربه فعالان این عرصه ادا کند.

هلدینگ انیاک با معرفی رئیس هیئت مدیره خود، جناب آقای ناصر حجازیان، بعنوان  عضو گروه چهارم در کمیته علمی و راهبردی، از طرف شورای سیاستگذاری ITE2020 انتخاب شده و این مجموعه با تکیه بر تجربیات طولانی و برپار خود در عرصه صنعت پرداخت و تراکنش بانکی، انجام وظیفه خواهد کرد. لازم به ذکر است که این نمایشگاه امسال نیز در روزهای ۲۳ و ۲۴ دی ماه سال جاری در هتل اسپیناس پالاس برگزار میشود.

توسط: adminmedia
بیشتر بخوانید

تکنیک های وفاداری مشتری در 2020

تیر ۱۷, ۱۳۹۹ ۱۰:۰۹ ق.ظ

سعی کنید خودتان را با تکنیکهای وفاداری مشتریان به روز نگه دارید:
نه تنها وفاداری مشتریان مداوما در حال تغییر است بلکه سرعت این تغییر و تکامل نیز در هر سال بیشتر می شود زیرا نوآوری هایی همانند اپلیکیشن های موبایلی وفاداری مشتریان، تکنیک های بازی سازی شده بازاریابی، بات های چت آنلاین و روشهای کارآمدتر شخصی سازی پیشرفته روانه بازار می شوند.
آنالیزگران رخدادهای مربوط به وفاداری مشتریان، این لیست ضروری را پیشنهاد می کنند که در صورت نادیده گرفتن این نکات، مشتریان‌ به سمت رقبایی خواهند رفت که در صدر صنایع جای دارند.


رضایت آنی


۲۰۲۰ سال آغازین یک دهه جدید است و در حال حاضر ما در دوره ای زندگی می کنیم که مشتریان تمایلی به انتظار برای هر چیز ندارند. هر چیزی در نوک انگشتان ما در موبایل هایمان در دسترس است که این امکانات می تواند شامل تحویل غذا درب منزل، خدمات پشتیبانی از مشتریان و برنامه های وفادارسازی آن ها باشد.
نقش رضایت فوری در هر یک از برنامه های وفادارسازی بیش از پیش اهمیت یافته است و این، همان فضایی است که در آن اپلیکیشن های موبایلی وفادارسازی مشتریان به بهترین دوست آنان تبدیل می شوند.به عنوان مثال، در رستوران‌ها، رشد سریعی در مزایای محدودسازی صف ها و سرویس میزهای انحصاری و رزرو شده برای مشتریان VIP مشاهده می شوند که این موقعیت ها در رستوران ها فقط از طریق اپلیکیشن موجود در تلفن همراه قابل رزرو است.
در حالی که مک دونالد همیشه در خط مقدم یافتن راه های نوآورانه و بدیع برای کارآمدسازی و در دسترس قرار دادن بیشتر فست فودها قرار دارد، اپلیکیشن My maccas سطح کاملا جدیدی از نوآوری فست فود ها را نمایان ساخته است.
مشتریان می توانند قبل از رسیدن به رستوران، غذای خود را سفارش دهند و هزینه آن را از طریق اپلیکیشن بپردازند و بدون توقف درجایی غذای خود را دریافت نمایند.
اگر شما می خواهید در محیط رستوران غذا بخورید ولی نمی خواهید در صف بمانید، بسیاری از رستوران های زنجیره ای سرویس امکان رزرو میز را قبل سفارش و پرداخت از طریق اپلیکیشن ارائه می کنند: به داخل رستوران می روید، در صندلی خود می نشینید، مقداری غذا می خورید و سپس بدون درآوردن کیف پول از جیب، رستوران را ترک می کنید.
Invesp به عنوان یکی از توسعه گران هوش مصنوعی دریافت که دوسوم مصرف کننگان در سراسر جهان از طریق چت های آنلاین ، نیازهای پشتیبانی خود را رفع می کنند.
چت های آنلاین نیاز به برداشتن تلفن و نگه داشتن آن به مدت بیست دقیقه کنار گوش را از بین برده و پیام دهی فوری را برای بحث و رفع مسائل و مشکلات مشتریان و کمک دهی و راهنمایی شان ارائه کرده اند.


۲) استراتژی های چندمجرایی و نقطه تماس های تقویت شده


نقطه تماس هر چیزی است که مشتری می تواند از طریق آن با یک کسب وکار تعامل برقرار نماید.هرچه برندی ، نقطه تماس های بیشتری در اختیار مشتریان خود بگذارد، رابطه بهتر مشتری کسب وکار را تسهیل می‌سازد.
بازاریابی چندمجرایی، رویکردی است که برای مشتریان تجربه خرید تلفیقی و نوین از اولین نقطه تماس تا آخرین نقطه تماس ارائه می کند.
رویکرد چندمجرایی به عنوان یکی از برنامه های وفادارسازی مشتریان به این معناست که مشتری می تواند محصولات را روی دسکتاپ کامپیوتر خود هنگام استراحت در شرکت و محل کار خود سرچ کرده و سپس اپلیکیشن جایزه دیجیتال را در مترو هنگام رفتن به خانه باز کند و محصولاتی پیشنهادی آن شرکت را ببیند که او قبلا در کامپیوتر جستجو کرده بود.
استراتژی‌های چند مجرایی یک تکنولوژی هوشمند هستند که تجربه ای عالی برای مشتریان در تمام اشکال ارتباط با برندتان فراهم می سازند.
نرم افزار Aspect ادعا می کند که کسب و کارهایی که استراتژی های چندمجرایی را پیاده می کنند، نسبت به کسب و کارهای فاقد این استراتژی نرخ حفظ مشتری ۹۱% بالاتر را دارند.
شما که نمی‌خواهید جزو ۹ درصد کسب وکارهای شکت خورده در این حوزه باشید، می خواهید؟


۳)همکاری های استراتژیک برنامه های وفاداری


مزایای متعددی در همکاری با سایر برندها و به اشتراک گذاری مشتریان به منظور ارائه تجربه عمیق تر مشتریان وجود دارد و این امر مطمئنا درباره برنامه های وفاداری نیز صدق می کند.
کسب و کارها هنگام مشارکت و همکاری به منظور ارائه تجربه برنامه وفاداری علمی تر برای مشتریان هر دو برند ، می توانند یکی از دو راه زیر را در پیش بگیرند:
۱) همکار یا شریکی برای برند انتخاب نمایید که خدمات ملزوم یا مرتبط با خدمات کسب و کارتان ارائه می کند. به عنوان مثال می توان به یک سالن کوتاهی مو در همکاری با هتل های زنجیره ای یا خطوط هوایی اشاره کرد.
۲) شریک برندی انتخاب نمایید که مکان زندگی مشتریانش با مشتریان شما یکی است: شاید یک دولوپر بازی با کسب وکاری همکاری نماید که مبلمان سرگرمی های خانگی یا سیستم های صوتی می فروشد.
بخش گردشگری و سفر یکی از اولین صنایعی است که این رویکرد را برای نتایج مدنظر خود به کار برد.


۴) مسئولیت اجتماعی شرکت


شهروند خوب بودن یک شرکت در چشمان مشتری از اهمیت بالایی برخوردار است.۹۱درصد مشتریان به برندی گرایش دارند که خود را وقف یک هدف اجتماعی کرده اند.
مطالعه مشابهی در شرکت Nielsen نشان داد که افراد پول زیادی را در جایی صرف می کنند که دهان شان می گوید یعنی یک سوم مشریان در سراسر جهان در صدد هستند که پول بیشتری را صرف برندهای پایدار کنند و این ارقام در هزاره جدید از امتیاز بالاتری برخوردار است.
به احتمال زیاد مشتری باید خرید با شما را ادامه دهد تا احساس نماید که خریدهایش به متمایزسازی او کمک می کند.


۵) عضویت های پولی و برنامه‌های مرتب


اگر مشتری در یک برنامه رایگان وفاداری شرکت حضور یابد، احتمال ۷۳% وجود دارد که آن ها بخواهند در برنامه پولی وفاداری برند سرمایه گذاری نمایند.
در حالی که ۹ درصد مشتریان ادعا می کنند که چیزی نمی تواند به آن ها برای پیوستن به برنامه پولی وفاداری مشتریان انگیزه بدهد، اکثریت پاسخ دهندگان به دوستان و خانواده خود مراجعه کرده و از آن ها می پرسند آیا چیزی از مزایای ارزشمند عضویت در برنامه پولی وفاداری می دانند یا خیر.
در اینجا متوجه می شویم که کسب و کارها نباید از تعیین هزینه برای برنامه پولی وفادارسازی مشتریان بترسند و پاداشهای حاصله از این سرمایه گذاری بالا خواهد بود.
تعادلی بین برنامه وفاداری رایگان و پاداشهای برنامه های پولی وفادارسازی مشتریان ایجاد نمایید.
نمونه هایی از برنامه های وفادارسازی مشتریان به شرح زیر هستند:
 حمل رایگان
 دسترسی انحصاری به رخدادهای ویژه
 دسترسی زودهنگام به تخفیف ها و محصولات و خدمات جدید.
توجه نمایید که این امتیازها هزینه خاصی ندارند ولی هنوز در انگیزه دهی به سطوح متنوع وفاداری مشتریان بسیار موثرهستند.
مشتریان شرکت کننده در برنامه های وفاداری رایگان و پولی هنوز از پاداش ها و تخفیف ها بهره می برند و از سیستم یکسان برای نقاط مختلف جذب مشتریان استفاده می کنند. اعضای VIP صرفا به امتیازهای بالاتری دست می یابند.


۶) فردی سازی افزایش یافته


الگوریتم های کسب اطلاعات مشتریان و استفاده از آن ها از پتانسیل بالایی برای رشد بیشتر در سالهای آتی برخوردار هستند.
شرکت ها سرمایه گذاری سنگینی در استفاده از داده های مشتری برای تعیین میزان نیاز تک تک مشتریان و علایق آن ها و میل به خریدشان می کنند.
امروزه شرکت ها و برندها محصولات جدید را براساس جستجوهای آنلاین مشتریان توصیه می کنند.
هرچه تعهد بین برند و مشتری از طریق برنامه های پاداش دهی بیشتر باشد، تجربه مشتری شخصی سازی تر شده و مصرف کنندگان می توانند تجربه منحصربه فرد مشتری را تجربه نمایند.
Bond Brand Loyalty آشکار نمود که وقتی برند برنامه شخصی سازی را به صورت درست انجام میدهد، رضایت مشتری از برنامه افزایش یافته و به سطح ۶۴۰% می رسد و یک پنجم مصرف کنندگان از سطح فعلی شخصی سازی خدمات برنامه های وفاداری رضایت دارند.
امروزه برنامه های وفاداری دیجیتال، صریح و مستقیم و کارآمد باشد.
در حالی که که برندهای بزرگ همانند Starbuck و Dominosدر بین اولین برندهای صنعت مواد غذایی و نوشیدنی ها جای می گیرند ،ولی کسب و کارهای در هر اندازه و شکلی هنوز یافت می شوند که به راه حل های اپلیکیشن وفاداری موبایلی دسترسی ندارند.
کسب و کارهای کوچک به منظور اجرایی ساختن برنامه وفاداری دیجیتال به بودجه زیادی نیاز ندارند و با مبالغ پایین هم می توان برنامه های وفادارسازی را پیاده کنند. حال بیاندیشید آیا کسب وکار شما به اپلیکیشن وفاداری نیاز دارد یا خیر؟

توسط: adminmedia
بیشتر بخوانید

ترندهای پرداخت در سال 2020

تیر ۴, ۱۳۹۹ ۱۲:۵۳ ب.ظ

تغییرات بسیار آشکاری در بازارهای سال ۲۰۲۰ رخ داده است. در چشم انداز پرداخت، همه چیز به تجربه کاربری و راحتی مصرف کننده برمی گردد. این نوآوری می تواند افزایش امنیت کاربران کارت های پرداختی یا شیوه های جدید پرداخت را شامل گردد. خدمات و سیستم های  پرداخت بخش‌بندی شده به صورت آنلاین یا آفلاین، به سوی دسته پرداخت های یکی شده و متمرکز پیش می روند. تصور می‌شود که در سال ۲۰۲۰ ترندهای جدیدی را در حوزه پرداخت مشاهده کنیم.

توکن (رمزنگار) شبکه ای

تجارت الکترونیک در حال گسترش بوده و این امر از رشد مدلهای کسب و کار پلتفرمی و اقتصاد اشتراکی حمایت می‌کند. طرفین پرداخت ها باید گام های حفاظتی داده های کارت های اعتباری  بسیار حساس‌تر از قبل را پیاده سازی کنند. این داده ها تکمیل کننده پرداخت هستند. رمزنگاری ها شیوه متداولتری برای حفاظت از جزییات و اطلاعات پرداخت‌ها در مبارزه با کلاهبرداری ها،  هستند. تیم هوش ریسک و کلاهبرداری RSA ، در نیمه اول سال،  ۱۴۰۳۴۴ حمله سایبری را ثبت کرد.این امر ۳۲ حمله را در هر ساعت نشان می‌دهد و نسبت به آمار ۸۶۳۴۴ نفری مربوط به شش ماه اول سال ۲۰۱۸، حملات سایبری رشد بالایی داشته است. حال ببینیم رمزنگاری چیست و چگونه می تواند به کاهش حملات سایبری کمک کند؟

 رمزنگاری برای محافظت از شماره کارت پرداختی(PAN)  و جایگزینی آن با رشته اعداد منحصربه فرد با عنوان ” توکن” استفاده می‌شود.توکن های پراختی به ازای هر کارت در  هر پرداخت تولید می‌شوند. توکن جایگزین PAN می شود و طی تراکنش منتقل نمی شود و همین امر پرداخت را امن تر می سازد.زیبایی رمزنگاری شبکه ای در این است که به کسب و کارها و مشتریان در برابر توکن های سرقتی پرداخت های الکترونیکی کمک می کند زیرا سارقان  قادر به ارتباط دهی توکن ها برای اطلاعات پرداختی به صورت ایمن توسط یک شریک پرداختی نیستند. به علاوه، توکن های شبکه ای همیشه به روزرسانی می‌شوند. اگر کارت های پرداختی بعد از گم شدن یا سرقت تغییر کند، توکن هنوز می تواند برای پرداخت استفاده شود، زیرا این اطمینان را به شما می‌دهد که  از خدمات مربوطه بدون هیچ گونه اختلالی بهره‌مند شوید.

احراز هویت قوی مشتری

پیاده‌سازی آیین نامه دوم خدمات پرداختی(PSD2) در سال جدید در اروپا با تعداد معینی از تراکنش‌ها تداوم یافت که نیازمند احرازهویت برای خرید بودند.۳DS 2.0 از همه قابلیت های دستگاه های موبایل برای ایجاد شیوه ای ایمن جهت شناسایی مشتری بدون ایجاد اختلال در تجربه سفارش دهی و ورود اطلاعات  استفاده می‌کند.

انتظار می رود برخی بانک ها سیستم SCA (احراز هویت قوی مشتری) را  به صورت تدریجی در طول سال ۲۰۲۰ عملی سازند و تا پایان سال بقای سایر بانک هایی که از چنین تکنولوژی ای استفاده نمی کنند، رو به افول باشد. زیرا مقامات بانکداری اروپا تاخیری  در موعد اجرای قانون PSD2 تا ۳۱ دسامبر ۲۰۲۰ اعلام کردند. هنوز برای کاسبان ابهاماتی وجود دارد که آیا آن ها می توانند از آیین نامه جدید با استفاده از سیستم SCA حمایت کنند یا خیر. با امکان وضع PSD2 در دوره های مختلف زمانی آینده، کسب و کارها به تکنولوژی ای نیاز دارند که بتواند به صورت پویا از پیاده سازی SCA پشتیبانی نماید و  این اطمینان حاصل گردد که پرداخت ها به دلیل غیرفعال بودن SCA کاهش نمی یابد.

در سال ۲۰۱۹، از اولین کارت های اعتباری اثرانگشتی بیومتریک رونمایی شد که بانک انگلستان عرضه می کرد.انتظار می رود در سال ۲۰۲۰ تعداد بیشتری از چنین نوآوری هایی را در حوزه پرداخت تجربه نماییم. با تلفن‌های هوشمند که با تشخیص چهره و اسکن اثرانگشت باز می شوند، امنیت بیومتریک در حال حاضر بخش اعظمی از زندگی ما را دربرگرفته است. ازآنجا که تامین کنندگان پرداخت در صدد افزایش امنیت در پاسخ به قوانین PSD2 و بالابردن امنیت و دانش جهت مقابله با تاکتیک های تقلب و کلاهبرداری هستند، در حال حاضر داده های بیومتریک به  ابزار بسیار مهمی برای خریدها تبدیل شده است. به جز انگلستان و اروپا، بانک های برزیلی و استرالیایی نیز در سال های آتی به ورژن جدید ۳DS روی آورده اند.

تراکنش ها از طریق ۳D Secure 2 از احراز هویت بیومتریک نظیر اثر انگشت و تشخیص چهره یا اسکن های صورت در فرایندهای خود استفاده می‌کنند.

حتی می توان گفت ، ۳DS 2.0 می تواند از داده های گرداوری شده در هنگام فرایند پرداخت برای احراز هویت در تراکنش ها بدون مداخله مشتری استفاده نماید.این امر تجربه کاربری را برای تراکنش های موبایل بهبود می بخشد. زیرا تراکنش های موبایلی به احراز هویت قوی نیاز دارند.

 امیدواریم که مشخصات شخصی شیوه ایمن تری برای پرداخت در بانک ها و فروشگاه ها در پیشروی برای مبارزه با کلاهبرداران و متقلبان باشد. حوزه پرداخت با سرعت به سوی پشتیبانی از مشتریان آتی دارای دستگاه های تلفن هوشمند حرکت می کند.مشتریان حوزه الکترونیکی ، صاحبان اپلیکیشن هایی هستند که می توانند  از امکانات گوشی خود در همه موقعیت ها مثلا  به عنوان یک کارت کلید هتل در حالتی از رزرواسیون و پرداخت هزینه برای اقامت‌ها استفاده نمایند. همه این تجربه ها امکانات هیجان انگیزی برای ارتقای زندگی مشتریان فراهم ساخته و سطوح بی سابقه ای از داده ها و دیدگاه ها را نسبت به کسب و کارها گرداوری می کنند.

توسط: adminmedia
بیشتر بخوانید

بهینه سازی باشگاه مشتریان با استفاده از الگوریتم های هوش مصنوعی

اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۹ ۷:۳۶ ب.ظ

بنا بر مطالعه ای که توسط Teradata انجام شده، صاحبان کسب و کار آنلاین در ۸۰ درصد پروژه های خود از تکنولوژی هوش مصنوعی استفاده می کنند. یکی از مهترین زمینه هایی که کاربرد هوش مصنوعی در آن پررنگ تر شده، اصلاح تجربه کاربری است.

شکل ۱- ظهور هوش مصنوعی و یادگیری عمیق – درصد بکارگیری

به دلیل آنکه قدرت پردازش و تحلیل اطلاعات هوش مصنوعی بسیار بیشتر از قدرت تحلیل و آنالیز داده هاست، می توان برای تحلیل رفتار کاربران و تقویت بهتر تجربه کاربری از آن بهره گرفت.
بطور کلی چند دسته بندی در این زمینه نوظهور وجود دارد:
هوش مصنوعی (Artificial intelligence) :
دسته ای از مکانیزم هاست که می تواند با یادگیری پیوسته مانند یک کارشناس ارشد تحلیل داده عمل کند.
یادگیری ماشین (Machine Learning) :
تکنولوژیست که با تحلیل و بررسی داده های حجیم به سیستم ها و زیرساخت های هوش مصنوعی قدرت یادگیری و تصمیم گیری می بخشد.

یادگیری عمیق (Deep Learning):
شاخه ای از یادگیری ماشین محسوب می شود که توانایی تحلیل داده های بدون ساختار را دارد.
علوم داده (Data Science):
علمی است که نحوه تحلیل درست داده ها را برای تغذیه مکانیزم های هوشمند ارائه می کند.
داده های حجیم (BIG Data):
نرم افزارهای تحلیل داده توانایی تحلیل داده های بسیار حجیم و یا پیچیده را ندارند. حوزه Big Data این امکان را میسر می سازد که با آنالیز و استخراج داده های با ارزش از ساختارهای پیچیده، بتوان با روش های معمول به تحلیل آن ها پرداخت.

هوش مصنوعی و بهبود تجربه کاربری:


تجزیه و تحلیل تقاضا و پیش بینی بازار یکی از شاخه های تحلیل کسب و کار است که با بررسی داده های حجیم جمع آوری شده، آینده یک کسب و کار را تحلیل می کند.
فهم کامل نیازهای کاربران هدف مهمترین اصل در پیشرفت مارکتینگ است. هوش مصنوعی با تحلیل داده های رفتاری کاربران، می تواند هدف دقیق کاربران را یاد گرفته و حتی آن را پیش بینی کند.
برای مثال سایت https://www.sephora.com/ با آنالیز بازه های خرید و بازدید های کاربران، خرید دوباره محصول و یا محصولات مورد علاقه کاربر را به آن ها پیشنهاد می دهد.
ارائه پیشنهاد خرید مختص کاربر
شخصی سازی در بهبود تجربه کاربری بسیار مهم است. کاربر با مشاهده محصول مورد علاقه خود در یک وبسایت، بسیار ترغیب خواهد شد تا از آن فروشگاه خرید خود را انجام دهد. پیشنهاد خرید محصول، فراتر از تحلیل تاریخچه خرید کاربر، محصولات مورد نیاز و حتی مورد علاقه اش را با تحلیل دقیق رفتار کاربر در بازدید از یک فروشگاه آنلاین را به کاربر نمایش می دهد. برای مثال، Spotify، سرویس معروف ارائه دهنده خدمات رسانه ای، لیستی از آهنگ های مورد علاقه را به کاربر با استفاده از هوش مصنوعی پیشنهاد می دهد. تحلیل رفتار کاربر نشان می دهد که ۸۰ درصد کاربران پس از مشاهده این پلی لیست ها ترغیب شده اند آن ها را گوش دهند.

استفاده از Chatbot ها برای تعامل بهتر با کاربر


حوزه پردازش زبان و تحلیل معنایی جواب دهی به صورت خودکار به کاربر یکی از ترند های حوزه هوش مصنوعی است. مطالعه ای که توسط وبسایت PWC انجام شده، نشان می دهد که ۱۶ درصد کاربران پس از یک تجربه خوب پس از خرید محصول، مایل بودند تا خرید دیگری را انجام دهند. به همین دلیل است که Chatbot ها بسیار کارگشا هستند. با استفاده از این ربات های آنلاین، خدمات آنلاین می توانند پاسخ گویی ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته داشته باشند. علاوه بر آنکه Chatbot ها سوال های ساده را پاسخ می دهند، محصولات، رویدادها، تخفیفات و… را می توانند به کاربر اطلاع دهند.
برای مثال بسیاری از ایرلاین ها از Chatbot ها در موارد زیر استفاده می کنند:
• Icelandair از Chatbot فیسبوک برای خرید مستقیم بلیط از خود ربات استفاده می کند.
• Colombia’s Airline از Chatbot فیسبوک برای چک کردن پروازها استفاده می کند.
• Mexico’s Volaris ، Chatbot مخصوص خود برای جواب دهی به هرگونه سوال مرتبط با خرید و یا خرید مستقیم بلیط پرواز را ارائه کرده است.
• بسیاری از ایرلاین ها، تاخیر پرواز را با Chatbot ها به کاربر اطلاع می دهند.

توسعه نرم افزارهای باشگاه مشتریان بر مبنای هوش مصنوعی


با هربار خریدی که کاربر انجام می دهد، پس از اینکه کاربر نظر خود را در وبسایت وارد می کند، می توان به کمک الگوریتم های یادگیری عمیق، ویژگی های رفتاری کاربران را بر اساس سن، جنسیت، مکان و .. دسته بندی کرد. برای مثال، فرض کنید ۵ دسته کلی در نرم افزار تعبیه شده باشد. با این کار، می توان یک نرم افزار را به ۵ نحوه مختلف به کاربران ارائه داد که هر دسته از آن ها مطابق ویژگی های هردسته تنظیم شده اند. Marriott International’s، چت بات خود را با اسم Botlr وارد برنامه باشگاه مشتریان خود کردند. آن ها می توانند برای اطلاع از رزرو هتل از آن استفاده کنند. اگر هتل مورد نظر آن ها فاقد اتاق باشد، شبیه ترین اتاق به اتاق هتل قبلی را به کاربر پیشنهاد می دهد.

بهینه سازی قیمت ها با الگوریتم های خود آموز


مهمترین عامل در ترغیب کاربر برای خرید، قیمت مناسب است. شما به عنوان یک صاحب کسب و کار، باید مطمئن باشید که همزمان با اینکه تجارت شما سودآور است، قیمت های شما نیز مناسب است تا مشتری های قبلی خود را از دست ندهید. الگوریتم های هوش مصنوعی می توانند بهترین قیمت را برای افزایش فروش همزمان با سودآوری مناسب به شما پیشنهاد دهند.

نوآوری در ارائه محصولات جدید با استفاده از هوش مصنوعی


هوش مصنوعی این توانایی را داراست که در هر بازه زمانی نیازهای خاص کاربران را نمایش دهد. شما می توانید با کمک تیم تحقیق و توسعه، محصولات خود را به بهترین نحو مطابق با نیاز های کاربران تغییر دهید که این موجب سودآوری و رونق هرچه بیشتر کسب و کار شما می شود.
برای مثال، Reimagine Retail با استفاده از هوش مصنوعی رنگ، الگوها و استایل های کاربران را بصورت یک داده بسیار حجیم تحلیل کردند و به دسته بندی این ویژگی ها با افراد خاص پرداختند. سپس تیم طراحی آن ها وظیفه رعایت این دسته بندی ها را داشت و این عمل باعث افزایش فروش بی سابقه این شرکت شد.

جمع بندی:
طراحی و توسعه باشگاه مشتریان کاری بس سخت و وقت گیر است اما اخیرا شرکت ها نه تنها به استفاده از هوش مصنوعی در ارائه محصولات و باشگاه مشتریان می پردازند بلکه بیش از ۶۱ درصد آن ها بنا بر مطالعه Teradata تصمیم بر اختصاص بخش ویژه هوش مصنوعی در تجارت خود دارند. قطعا با استفاده صحیح از هوش مصنوعی و توانایی در تحلیل داده های حجیم، شاهد افزایش وفاداری و بهبود تجربه کابران خواهید بود.

منبع: https://www.singlegrain.com/customer-retention/6-ways-to-improve-customer-loyalty-with-ai/

توسط: adminmedia
بیشتر بخوانید

هوش مصنوعی؛ پاشنه آشیل تحول بانکداری

اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۹ ۴:۴۳ ب.ظ

می دانیم صنعت بانکداری میل به مقاومت در برابر همه تغییرات فناوری داشته است اما اخیرا با تکنولوژی های جدید در حوزه هوش مصنوعی، این مقاومت کاهش یافته و تغییرات جدی در حوزه بانکداری مشاهده می شود.
تکنولوژی های هوش مصنوعی روند کار های بانکی را سریع تر، تراکنش مالی را امن تر و عملیات های درون بانکی را موثر تر کرده اند. توجه شما را به برخی از این تغییرات در بانکداری با محوریت هوش مصنوعی جلب می کنیم:

پشتیبانی از مشتری و امور مشتری

بانکداری دیجیتال مبتنی بر منافع مصرف کننده در واقع به ده‌ها سال قبل، حداقل به دهه ۱۹۶۰ و ورود دستگاه های خودپرداز باز می گردد.
از آن زمان ، انتظارات پشتیبانی از سوی مشتری تغییر چندانی نکرده است ، اما چگونگی انتظارات آن ها از این ماجرا داستان دیگری است. هوش مصنوعی به وضوح روی این منظر تأثیر گذاشته است ، به طوری که ربات های گفتگوی هوش مصنوعی و دستیاران صوتی اکنون در موسسات مهم مالی به عنوان یک نرم و هنجار درآمده اند. ما همچنین شاهد تاثیر هوش مصنوعی بر احراز هویت بیومتریک هستیم که برای کسانی که از بازدید های گاه و بی گاه از محیط های فیزیکی بانک ها لذت می برند.
مزایای امنیتی استفاده از بیومتریک مشهود است. اما این نو آوری ها همچنین به بانک ها در زمینه ی خدمات مشتری کمک کرده است. یکی از مثال های اخیر قابل توجه NetWest می باشد، که در ماه ژوئن امسال تبدیل به اولین بانک انگلستان شد که به مشتریان خود اجازه می دهد تنها با گرفتن یک سلفی حساب بانکی ایجاد کنند. بیومتریک های قدرت گرفته از هوش مصنوعی – توسط شرکت نرم افزاری همکار یعنی HOOYU – به صورت آنی (Real-Time) تصویر سلفی متقاضی را با یک پاسپورت، مدرک شناسایی دولتی یا دیگر اسناد شناسایی تصویر معتبر تطابق می دهد.
این روش استاندارد عملیاتی برای بانک های دیجیتالی است که تنها از طریق تلفن همراه در دسترس هستند که در سال های اخیر شکوفا شده اند.

حفاظت در برابر کلاهبرداری و امور دفتری

در حالی که هوش مصنوعی عملکردهای مرتبط با مشتری در بانکداری را تغییر چشمگیری نداده ، اما به واقع عملکردهای به اصطلاح ادارات میانی( امور دفتری ) را متحول کرده است. اداره میانی جایی است که بانک ها ریسک را مدیریت می کنند و خود را از بازیگران مخرب محافظت می کنند. وظایف این اداره شامل کشف تقلب ، ارائه ابتکاراتی جهت مبارزه با پولشویی و تأیید هویت مشتری می شود. و گاهی اوقات این بدان معنی است که هوش مصنوعی را در سیستم عامل های ضد کلاهبرداری مبتنی بر قوانین اعمال نمایند.
اما برخی از خلاقانه ترین و ایمن ترین اقدامات جهت مقابله با جرائم بانکی، مدل های زیر ساختی هستند که توسط شرکت هایی که در زیر بدان ها اشاره شده است، ساخته شده اند.حتی اگر بیشتر بانک ها پروتکل های شناسایی تقلب را اجرا کنند، سرقت هویت و کلاهبرداری هنوز هم سالانه میلیاردها دلار برای مصرف کنندگان آمریکایی هزینه دارد.

هرچه تقلب در فضای مجازی(دستکاری اطلاعات هویتی از طریق برداشت حساب، سوءاستفاده از آدرس های IP سرور ابری) به طور فزاینده ای پیچیده تر می شود، موسسات مالی بیشتر برای کمک به هوش مصنوعی مراجعه می کنند. به عنوان مثال، بستر یادگیری ماشینی شرکت DataVisor از داده های بزرگ و به اصطلاح الگوریتم های خوشه بندی در زمان واقعی برای خنثی کردن برنامه و کلاهبرداری در معاملات استفاده می کند. این شرکت از ردیابی ۹۴ درصدی کشف تقلب برخوردار است و در بین مشتریان خود ۱۵ بانک برتر ایالات متحده را دارا می باشد.

مدیریت اعطای وام و مدیریت ریسک

از مطالعه ای که در ماه مه توسط محققان دانشگاه برکلی با عنوان “وام دهی به مصرف کننده در دوره ی فناوری مالی ” انجام شده بود این نتیجه حاصل شد که پیشرفت در زمینه فناوری مالی هم خبری خوب و هم خبری بد می باشد. خبر خوب از این بابت که در فرآیند وام دهی با فناوری مالی حدود یک سوم در مقایسه با فرآیند وام دهی معمولی کمتر در بین وام دهندگان تمایز و تبعیض قائل می شود.. بنابراین در حالی که امور بانکی آن طور که باید و شاید در حالت ایده آل انجام نمی شوند، هوش مصنوعی تا زمانی که متخصصان در تنظیم دقیق الگوریتم ها کوشا باشند متعهد به افزایش اعتبار تعهدات بانکی می باشد.
فراتر از امتیاز دهی و وام دهی ، هوش مصنوعی همچنین بر نحوه ارزیابی و مدیریت ریسک بانک ها و نحوه ساخت و تفسیر قراردادها تأثیر گذاشته است.

در عصر پرداخت های فوری ، ایده انتظار برای “تسویه حساب” در هنگام خرید در آینده همچون چرتکه یک ایده قدیمی محسوب خواهد شد. به طور فزاینده، مصرف کنندگان انتظار دارند که وقتی چیزی را خریداری کرده اند ، بلافاصله صورت حسابشان بازتاب یابد. در عین حال ، مجرمان سایبری بدون سر و صدا تلاش می کنند تا جدیدترین و مؤثرترین روش های جابجایی هویت و اطلاعات حساس اشخاص را پیدا کنند.
در تلاش برای مقابله با این مسئله، بانک های بیشتر و بیشتری از هوش مصنوعی برای بهبود سرعت و امنیت خود استفاده می‌کنند. شرکت فعال در حوزه دانش داده Feedzai را در نظر بگیرید که از یادگیری ماشین برای کمک به بانک ها در مدیریت ریسک با نظارت بر معاملات و اعلام هشدار در صورت لزوم استفاده می کند. این شرکت در اواخر سال گذشته با Citibank همکاری داشت و فناوری هوش مصنوعی را ارائه داده که مراقب تغییرات مشکوک در رفتارهای مربوط به پرداخت توسط مشتری قبل از نهایی شدن آن ها است.

جمع بندی:

امروزه هوش مصنوعی به‌طور روزانه، فعالیت های صنعت بانکداری را متحول کرده است. بانک‌ها با وجود اپ‌های موبایل می‌توانند نقاط تماس پایدار و با کیفیتی ایجاد کنند که راهکارها و محصولاتی به کاربران عرضه می‌کند و از طریق آن‌ها زندگی مالی افراد را ساده می‌سازد. هم‌چنان که یادگیری ماشینی با استفاده از میلیون‌ها داده جهت ارتقای معاملات به کار می‌رود، جهان شاهد تغییر جهت عظیمی به سمت شخصی‌سازی است.
مؤسسات مالی با داشتن توانایی درک کامل رفتارهای کاربرانشان، از بهترین موقعیت برای اعمال فن‌آوری‌های هوش مصنوعی در راهکارهای بانکداری خود برخوردارند. به زودی تمام مؤسسات مالی از قدرت هوش مصنوعی استفاده خواهند کرد تا تجارب بهتری را با هزینه‌های کمتر، ریسک پایین‌تر و درآمد بیشتر در اختیار کاربران خود قرار دهند. مؤسسات بانکی باید به پیشرفت‌های فن‌آوری در چشم‌انداز هوش مصنوعی توجه کرده و برای آینده برنامه‌ریزی کنند.

توسط: adminmedia
بیشتر بخوانید

شیوع کرونا چه تاثیری بر کسب و کارهای ایرانی دارد؟

اردیبهشت ۳, ۱۳۹۹ ۴:۰۰ ب.ظ

به وضوح، هر کسب و کاری با زنجیره  گسترده ای از عوامل محیطی و بیرونی نظیر تامین کنندگان، مشتریان ، دولت  در ارتباط  و تاثیرپذیری است و تاثیر کرونا بر هر یک ازاین عوامل و در نهایت بر کسب و کار می تواند چالش برانگیز باشد.

ظاهرا، کرونا، عاملی بیرونی  با تاثیر کوتاه مدت بر کسب و کارهاست ولی با نگاهی عمیق تر به گستردگی جهانی آن، نمی توان تاثیری کوتاه مدت را انتظار داشت که تغییرات حین و بعد کرونا، نوعی جهش ژنتیکی در بازارها باشد که می تواند بقا یا نابودی کسب وکارها را تعیین کند.

شرکت ها برای پیشگیری از زیان های ناشی از کرونا، به راه حل های خلاقانه برای رفع چالشهای مدیریت زنجیره تامین ، فروش و بازاریابی ، فرایندهای کاری و … نیاز دارند تا تهدیدهای مربوط به کرونا را به فرصتی عظیم جهت حضور در بازار رقابتی تبدیل نمایند.

تاثیر ویروس کرونا بر کسب و کارهای آنلاین (منبع : https://peivast.com/)

نمودار زیر شیوع کرونا را درکسب وکارهای آنلاین حوزه های مختلف نمایش می دهد.

صنعت خدمات گردشگری آنلاین، تجربه های تلخ کاهش فروش و تعدیل نیرو

می توان تاثیر ویروس کرونا را در کسب و کارهای آنلاین صنعت گردشگری لمس کرد.استارت آپ های “علی بابا” و “فلایتو” به ترتیب ۷۵% و ۸۰% کاهش در میزان کل فروش داشتند و متاسفانه در این صنعت با تعدیل نیرو در دو شرکت “علی بابا” و “الی گشت” مواجه شدیم.

اسنپ تریپ کاهش ۱۰۰% رزرو هتل ها و کاهش ۶۵% خرید پروازها به دلیل ممنوعیت سفرها را خبرداد.

هم چنین به گزارش آقای محمد اخلاقی، مدیرکل دفتر مدیریت کیفیت و امور مشتریان شرکت پست،عملکرد ضعیف پست ناشی از لغو ۷۰% پروازها و ۱۰۰% قطارها بوده است که متعاقبا این اختلال در ارسال مراسلات ، تاثیر منفی بر کسب وکارهای مختلف داشته است.

تاثیر بر پلتفرم های اطلاع رسانی خدمات تفریحی و فرهنگی

لغو شدن رویدادها ،میزان فروش پلتفرم های زیر را کاهش داد:

استارت اپ حوزه فعالیت درصد کاهش
تیکت فروش بلیط تئاتر و کنسرت ۱۰۰%
تخفیفان برگزاری رویداد ۷۵%
نت برگ تخفیف ۸۰%
ایوند خرید گروهی و تخفیف ۸۰%

تاثیر ویروس کرونا بر پلتفرم های آنلاین

قرنطینه و کاهش رفت و آمد سبب کاهش ۷۰درصدی سفرهای  اسنپ و تاثیر منفی بر درآمد رانندگان شده است.اما الوپیک  از افزایش ۵درصدی تعداد مراسلات خود خبر داد که می توان دلیل این افزایش را به افزایش تقاضای فصلی ارتباط داد.

تاثیر کرونا بر بازی های اینترنتی

در بازه زمانی تعطیلات نوروزی سال ۹۹، رکورد ۲۲ میلیون نصب یا آپدیت بازی های پلتفرم بازار ثبت شد که رشد ۷۲درصدی را نسبت به میانگین هفتگی نشان می دهد.

رشد تماشای آنلاین فیلم و سریال

قرنطینه و ممنوعیت سفرهای نوروزی و  ماندن اعضای خانواده ها در منازل سبب شد که یکی از سرگرمی های مهم ایرانی ها در دوران تسری بیماری کرونا تماشای فیلم و سریال ها باشد.رشد ۴۵ درصدی میزان بارگذاری و ۲۵ درصدی تماشای ویدیو در آپارات مشهود بوده است.به علاوه با کمپین های رایگان تماشای آنلاین انیمیشن ها در “فیلیمو” و رغبت بالای این ژانر سرگرمی در ایران ، رشد ۷۴% محتوای کارتونی ثبت گردید.به علاوه بنا به گزارش منتشر شده از طرف پلتفرم “فیلیمو” میزان تماشای آنلاین محتوای ویدئویی این کسب وکار آنلاین ۶۵% افزایش داشته است

رشد خیره کننده برگزاری رویداد و کلاس آنلاین

در دوره قرنطینه که فرصت خوبی برای در خانه ماندن و دوره دیدن و افزایش مهارت های همه سنین به خصوص جوانان دورکار فراهم شد، افزایش ۴۰۰ درصددی فروش روزانه “ایسمینار” چشمگیر بود.هم چنین گزارش شد که کسب و کار آنلاین “ایسمینار”  در یک هفته ۶ هزار کاربر جدید جذب کرده است.

تاثیر کرونا بر فین تک و اپلیکیشن های مالی

اپلیکیشن های مالی و فین تک به دلیل بهره مندی از مبنای دانشی بالا و تکنولوژی های نوین ، می توانند از تهدید کرونا به عنوان فرصتی برای پیشروی در اهداف مدنظر حوزه مالی خود استفاده کنند. البته تاثیرپذیری در این حوزه در سراسر جهان یکسان نیست.به عنوان مثال، به نقل از خبرگزاری پیوست، شیوع ویروس کرونا موجب افزایش ۷۲ درصدی تعداد کاربران فین تک شده است در حالی که بسیاری از بخش های اقتصاد جهانی در معرض رکود قرار دارند.این مساله، نشان دهنده انطباق افراد با تعطیلی کسب و کارها و شرایط اجتماعی ناشی از اپیدمی کروناست.

تاثیر کرونا بر تراکنش های شاپرک

براساس گزارش منتشره از شاپرک، میزان ۱٫۳% کاهش در تراکنش های اسفند ۹۸ نسبت به سال قبل سابقه نداشته است.

افراد برای رعایت بهداشت و کاهش ریسک ابتلا، از کارت های بانکی و پرداخت های آنلاین باری خریدهای خود استفاده می کردند که کاهش تراکنش های شاپرکی حاکی از کاهش میزان خرید افراد بوده است.

تاثیر کرونا بر خرید آنلاین بیمه

با شدت گرفتن تشری کرونا ،در راستای کاهش مراجعات افراد به شرکت های بیمه و نمایندگی ها و پیشگیری از انتقال ویروس کووید ۱۹،بیمه مرکزی تصویب نمود که مالکان اتومبیلی که تاریخ انقضای بیمه شخص ثالث شان از ۱۵ اسفند الی ۱۵ اردی بهشت ۹۹ باشد ، نیازی به ارجاع حضوری به شرکت های بیمه ندارند و می توانند با  مراجعه به  سامانه های آنلاین خرید بیمه نظیر بیمه دات کام، بیمه نامه خود را تمدید نمایند.در راستای مشتری مداری و تسهیل فرایندهای بیمه ای  ، تیم پشتیبانی سامانه آنلاین استعلام ، مقایسه و خرید آنلاین بیمه دات کام ،به صورت ۲۴  ساعته در ۷ روز هفته سامانه خرید به ارائه خدمات بیمه ای پرداختند.

جمع بندی :
۱) حوزه های مربوط به خدمات پزشکی ، بیشترین تاثیر را از بیماری کرونا گرفتند که جا دارد از تلاش های شبانه روزی مدافعان سلامت نظیر کادر پزشکی و پرستاران سپاسگزاری ویژه ای داشته باشیم.


۲) تاکسی های اینترنتی و شبکه های فروش اینترنتی ، بیشترین تاثیر منفی را از این وضعیت پذیرفتند.


۳) کسب و کارهای آفلاین دربرخی صنایع به صورت تعطیل درآمده و خدمات خود را با محدودیت فراوان ارائه می کنند.


۴) استارت آپ ها با تاثیرپذیری منفی از شیوع کرونا، کاهش مشتریان و کاهش درآمدهای ناشی از آن را بیشترین عامل تاثیر ویروس کرونا بر کسب و کار خود می دانند.


۵) شرکت های فعال در حوزه پزشکی بیشتر از سایر حوزه ها اعلام کرده اند که یا کاهش درآمد نداشته اند یا کاهش درآمد ناچیزی داشته اند.از طرف دیگر، شرکت های فعال در حوزه نرم افزار بیشتر از سایر حوزه ها کاهش درآمد را داشته اند.


۶) شرکت های فعال در حوزه نرم افزار ، اگرچه عموما با عدم حضور نیروی کار در محل دچار شکست نمی شوند اما بیشترین تاثیر منفی را از اختلال در دسترسی به زنجیره ارزش شامل خدمت دهندگان، پیمانکاران و … قرار گرفته اند


۷) ۱۸% شرکت ها مجبور به تعدیل نیروی کار خود شدند و بیشترین تعدیل نیرو در حوزه نرم افزار بوده است


۸) شرکت های فعال در حوزه پزشکی بیش از سایر حوزه ها اعلام کرده اند که یا کاهش درآمد نداشته اند یا کاهش درآمد ناچیزی داشته اند.از طرف دیگر،شرکت های فعال در حوزه نرم افزار بیشتر از سایر حوزه ها کاهش درآمد داشته اند.


۹) از ۹۴ شرکت ، ۵۸ شرکت ادعا کرده اند که در صورت تداوم شرایط موجود، کسب و کارشان در کمتر از سه ماه به طور کامل تعطیل خواهد شد.۶ شرکت دیگر بین ۳ تا ۶ ماه تاب می آورند و ۳۰ شرکت نیز ادعا کرده اند که ما منابع موجود تنها تا پایان سال می توانند به فعالیت در کسب و کار ادامه دهند.


۱۰) ۴۳ درصد شرکت هایی که کمتر از سه ماه منابع برای ادامه کسب و کار خود دارند ،در حوزه نرم افزار فعالیت دارند.


۱۱) هزینه های زیر در ماه های آتی بیشترین تعهد (فشار) را برای شرکت ها در پی خواهند داشت:

الف ) حقوق و دستمزد

ب)بیمه

ج) اجاره بها

د) مالیات

ه) بازپرداخت وام ها

و)هزینه های بازطراحی ساختارها و فرایندها برای تداوم فعالیت کسب و کار در شرایط جدید

ز) تعهد به انجام یا اتمام قراردادهای با سازمان های دولتی یا حاکمیتی.

توسط: adminmedia
بیشتر بخوانید

باید با ایجاد زیرساخت مشخص از سردرگمی گردشگران جلوگیری کرد

اسفند ۵, ۱۳۹۸ ۱۱:۱۳ ق.ظ

دکتر فخری : ” باید با ایجاد زیرساخت مشخص از سردرگمی گردشگران  جلوگیری کرد

به گزارش روابط عمومی انیاک ، آقای دکتر فخری ، وکیل پایه یک دادگستری و مدیر دپارتمان مالیاتی موسسه حقوقی مهرپاو (آمینا) در حاشیه سیزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری ۱۳۹۸ درباره  عواید حاصله از رشد این صنعت مطرح کردند که کشورهایی از دیرینه تاریخی کشورهای دیگر بهره برداری کرده و به این طریق کشورشان را مدیریت می کننند.منابع حاصله از حوزه گردشگری مانند ورود گردشگر و ارز،عایدی بیشتری نسبت به نفت دارد و دولت ها نیز فاقد توان کنترل و توقف آن هستند.ایشان در باب اهمیت وجود زیرساخت اذعان کردند که نمی توان گفت که می خواهیم مطابق استانداردهای جهانی عمل کنیم .رفتار توریست ها کاملا مشخص است و پاتولوژی مشخصی دارد لذا نمی توان ساز مخالف زد.باید رفتاری قابل پیش بینی برای گردشگران داشت.در حقیقت باید با ایجاد زیرساخت مشخص از سردرگمی آنها جلوگیری کرد.براین اساس، نمی توان خود را از دنیا جدا کرده وبه مثابه یک جزیره عمل  کرد.بخش خصوصی هم می تواند فقط جهت گیری مشخصی به دولت دهد و قادر به تبیین سیاست گذاری های کلان یا تغییر رفتار جامعه نسبت به این حوزه نیست بلکه این امر برعهده حاکمیت است که چهارچوب اولیه را مشخص نماید و شرکت های خصوصی نیز در قالب آن فعالیت نمایند.هم چنین آقای دکتر فخری، در پاسخ به  سوال خبرنگار انیاک درباب نقش GDS ها در پیشرفت گردشگری ، بر عدم کتمان این نقش تاکید و اشاره کردند که منهای بحث های ایجاد شده پیرامون GDS ها، تاکنون اقبالی در این حوزه نبوده  ولی  بدون این فناوری و شرکت های  ارائه دهنده آن نظیر انیاک جی دی اس  شاید کار سخت تر نیز پیش برود.

و درنهایت آقای دکتر فخری برپایی نمایشگاه را امری مطلوب در مسیر ترقی و توسعه کشور خوانده و عنوان کردند که نمایشگاه فقط عرصه ای برای دیدار مجدد شرکت های گردشگری نیست و  می تواند زمینه همکاری با سایر شرکت ها در کشورهای دیگر باشد.در غیر این صورت نمایشگاه ،تشریفاتی بی فایده تلقی می گردد.

توسط: adminmedia
بیشتر بخوانید

انیاک ،تنها شرکتی در ایران است که به GDS توجه کرده است .

اسفند ۳, ۱۳۹۸ ۲:۱۵ ب.ظ

سرکار خانم مهندس شریفیون،قائم مقام اجرایی ریاست هلدینگ انیاک :”انیاک ،تنها شرکتی در ایران است که به GDS توجه کرده است .”

سرکار خانم مهندس شریفیون، قائم مقام اجرایی ریاست هلدینگ انیاک و مدیرعامل استارتاپ بیمه دات کام در حاشیه سیزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران ۹۸ به توضیح درباره GDS پرداختند :”جی دی اس مخفف عبارت    global distribution system به معنای  سیستم توزیع جهانی است. جی دی اس ها، سیستم هایی هستند که با اتصال به تامین کنندگان  اصلی توانسته اند زیرساخت هایی را ارائه بدهند تا  آژانس های مسافرتی بتوانند از طریق آنها سرویس بگیرند. در دنیا جی دی اس های عظیمی  همچون آمادئوس، گالیلئو، و سابر وجود دارند که در زمینه های مختلف همانند هتل یا پرواز یا تمامی سرویس ها فعالیت می کنند.یکی از ویژگی های منحصر به فرد انیاک این است که توانسته در تمامی محصولات گردشگری مثل پرواز، قطار، اتوبوس، هتل، بوم گردی، تور، اجاره ماشین، و خدمات مربوط به حوزه گردشگری با تامین کنندگان اصلی ارتباط بگیرد و یک سبد محصول کامل به مشتریان خود تقدیم کند.

وی افزود :”تعداد اندکی  از شرکت های IT  در حوزه گردشگری کار زیرساختی انجام میدهند و ما نمیتوانیم از شرکت هایی که در ایران این فعالیت ها را دارند، وضعیت قابل قبولی را متصور باشیم. “

شرکت هایی که در زمینه IT و در حوزه گردشگری در ایران فعالیت میکنند، چند سالی است که مورد توجه قرار گرفته اند. چرا که این صنعت به شدت نیازمند حرفه IT است و این نیاز روز به روز بیشتر میشود؛ شرکت های گردشگری و آژانس ها بدون صنعت IT نمیتوانند به مشتریان خود سرویس ارائه بدهند و آنها را راضی نگه دارند. ما در حال حاضر بیشتر از ۳۰ آژانس مسافرتی را سرویس دهی میکنیم در حالی که امروز حدود ۱۰۰۰ آژانس فعال در کشور وجود دارند که تعداد زیادی از آن ها  به جی دی اس متصل نشده اند.

شرکت انیاک شاید تنها شرکتی است که به پیاده سازی و بهره برداری از یک جی دی اس در ایران توجه کرده است. انیاک بعد از یک دوره ۵ ساله و سرمایه گذاری در این زمینه و استفاده از متخصصین  فناوری اطلاعات  و گردشگری، که به نوعی کمیاب هستند، توانسته تا حدودی این نیاز بازار را پوشش دهد. انیاک به آژانس ها برای این که بتوانند زیرساخت مورد نظر خود را به دست بیاورند، کمک می کند؛ بدون این که خود آژانس ها مستقیما با تک تک عرضه کنندگان محصولات گردشگری وارد مذاکره شوند. ما با استفاده از زیرساخت به صورت یکجا و  جمع بندی شده محصولات را در سایت آژانس های مسافرتی قرار میدهیم تا آن ها را در اختیار مشتری بگذارند.

هم چنین ایشان در باب وضعیت انیاک در سطح جهانی ابراز کردند :”شرکت انیاک وضعیت خوبی در جهان دارد و یکی از اهداف ما اتصال بیشتر با جی دی اس های خارجی است تا اگر ارتباطمان با هر یک از جی دی اس ها به هر دلیلی قطع شد، جایگزین هایی داشته باشیم.”

توسط: adminmedia
بیشتر بخوانید

نوسانات ارزش پول، باعث جذب گردشگر شد.

اسفند ۳, ۱۳۹۸ ۱۲:۳۴ ب.ظ

حرمت الله رفیعی، رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران، در سیزدهمین نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی حاضر شد و  از  غرفه شرکت‌های دانش بنیانی همچون انیاک بازدید به عمل آورد.

او درباره وضعیت آژانس های مسافرتی در جذب مخاطب نسبت به سال گذشته گفت: با توجه به اتفاقاتی که در کشور ما افتاد، شروع سال برای  دفاتر گردشگری، شروع بدی نبود، نوسانات ارزش پول ملی کشور، باعث جذب گردشگر شد. در سالی که گذشت، از کشورهای همسایه و ورود گردشگر بیشتری داشتیم. امیدواریم بخش خصوصی کمک کرده و سبب تغییر نگاه مردم به گردشگری شود به نحوی که گردشگری را از نیازهای اولیه  خود بدانند.

حرمت الله رفیعی درباره لزوم استفاده از جی دی اس ها ادامه داد: زمان ادامه فعالیت همانند گذشته به سررسیده  و  توصیه من به همه دفاتر این است که به صنعت نوین  حاکم بر جامعه بپیوندند همانطور که در کشور ما نیز در تمام صنف های دیگر این اتفاق افتاده است. این روزها ،  جی دی اس های خوبی وارد صنعت گردشگری شده اند و پلتفرم‌های خوبی داریم. همکاران ما خصوصا در شرکت انیاک و با مدیریت آقای حجازیان، زحمت زیادی کشیده‌اند و راه را برای شرکت‌های زیر مجموعه هموار کرده اند. اگر آژانس‌های مسافرتی و شرکت‌های گردشگری خودشان بخواهند به فناوری شرکت‌های جی دی اس برسند، زمان زیادی صرف  خواهند کرد  و ممکن است از رقابت جا بمانند.

وی ادامه داد:

با توجه به شناختی که از آقای حجازیان دارم، به نظر بنده این مجموعه هنوز به جایگاهی که شایستگی آن را دارد نرسیده است. زیرساخت این مجموعه بسیار گسترده و عالی است و با تلاش خود، همکاران و متخصصانی را جمع کرده اند و دفاتر ما هم باید به اینگونه شرکت ها کمک کنند تا بتوان از این سرمایه‌های ملی به درستی استفاده کرد.

حرمت الله رفیعی درباره سیزدهمین نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی افزود: متاسفانه نمایشگاه امسال، در مقایسه با سال‌های گذشته، نمایشگاه کم رونق تری بود و مدیریت خوبی نداشت. انجام نشدن تبلیغات محیطی و رسانه‌ای، و جا به جایی زمان برگزاری نمایشگاه را می‌توانم از دلایل این مسائل نام ببرم. با معاونت محترم گردشگری صحبتی داشتیم و از ایشان خواستم که از حالا برای نمایشگاه سال‌های آینده، زمانی را مشخص کنند.

شرایط وارد و خارج شدن به داخل نمایشگاه نیز هم برای غرفه داران و هم برای عموم مردم بسیار سخت بود و همه ما را ساعت ها معطل کرد. جمع بندی این مشکلات را در جلسه‌ای با وزارت سازمان میراث فرهنگی مطرح خواهم کرد و امیدوارم  شرایطی به گونه ای پیش رود که نمایشگاه ما هم مثل نمایشگاه های سایر نقاط دنیا پر رونق باشد.

توسط: adminmedia
بیشتر بخوانید

توان مالی آژانس های مسافرتی با BSP افزایش خواهد یافت

بهمن ۳۰, ۱۳۹۸ ۱۱:۵۵ ق.ظ

در روزهای ۲۳ الی ۲۶ بهمن ، گروه شرکت های انیاک ضمن حضور در سیزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی، به برگزاری سمینارهای تخصصی در جهت توانمندسازی فعالان حوزه سفر و گردشگری اقدام کرد.در بین سمینارهای برگزار شده می توان به سمینار آقای دکتر خائف ، دبیر کمیته IT انجمن شرکت های هواپیمایی ایران اشاره کرد.وی در سمینار خود به موضوع “افزایش توان مالی آژانس های مسافرتی با BSP” پرداخت و پس از آن با آقای ناصر حجازیان، رئیس هیئت مدیره گروه شرکت های انیاک تبادل نظر کرد.

وی  به تاثیر ۱۰۰ درصدی صنعت گردشگری در پویایی اقتصاد و ارزآوری کشور در وضعیت اقتصادی کنونی اشاره کرد و گفت: ” گردشگری می تواند  جایگزین نفت شود.پیش از این ، نفت ارز آورترین صنعت بوده است ولی اکنون که مشکلاتی در جهت صادرات نفت وجود دارد ، در صورت اهمیت دهی لازم به گردشگری ، می توان در حجم های کوچک ولی مکرر ، ارز مورد نیاز کشور را تامین کرد.”

دکتر خائف ”  نمایشگاه “را فرصت آشنایی تامین کنندگان و مصرف کنندگان صنعت گردشگری خواند زیرا نمایشگاه  هم افزایی و شراکت های بعدی را در پی خواهد داشت و به ایجاد فرهنگ کاری مشترک منجر خواهد شد.

هم چنین ایشان در خاتمه صحبت های خود  به اهمیت GDS ها و شرکت های زیرساخت تامین کننده این فناوری نظیر انیاک جی دی اس  نیز اشاره و اذعان کرد: ”  اگر جی دی اس ها نبودند، صنعت گردشگری نیز به این صورت فعلی نبود.شرکت های تامین کننده زیرساخت GDS نظیر انیاک موجب استفاده اصولی از صنعت حمل ونقل در توزیع محصولات حمل و نقل ، قطار و هواپیما شده اند.در کشورمان نیز ایرلاین‌ها، هتل ها و مجموعه‌های تولید کننده صندلی قطارها. این‌ها با کمک جی دی اس ها می توانند  باهم شبکه وسیعی ایجاد نموده و  خدمات خود را طبق ذائقه مشتریان ارائه دهند.شرکت های حوزه گردشگری  با تکیه برزیرساخت های GDS به عنوان یک ابزار دیجیتال می توانند  نقش خوبی در جذب مشتری، تولید محصولات، حمل ونقل و توریسم داشته باشند.

توسط: adminmedia
بیشتر بخوانید