رول حرارتی

شرکت فن‌آوران انیاک در سال ۱۳۷۸ به‌عنوان یک شرکت تجاری با هدف ارائه‌ فناوری‌های مدرن در حوزه فناوری اطلاعات، ارتباطات، تجارت الکترونیک و سامانه‌های پرداخت الکترونیک تأسیس شد. همان‌طور که پیداست زمینه فعالیت‌ زیرمجموعه‌های انیاک محدود به یک نوع خدمت نبوده و در مجموع بخشی از نیازهای صنعت پرداخت کشور را در زمینه‌های مختلف تأمین می‌کند که یکی از این محصولات، رول کاغذ حرارتی است و برای این منظور انیاک در سال ۱۳۹۸ یک واحد تولیدی رول کاغذ حرارتی در شهرک صنعتی اطراف تبریز را بهره‌برداری کرد.

هدف این واحد تولیدی، افزودن یک‌ لایه ارزش‌افزوده‌ به رول‌های کاغذ حرارتی پایه بود تا این قابلیت را پیدا کنند که چاپ، برش و بسته‌بندی روی آنها انجام شود و از طرفی امکان بهره‌برداری در انواع دستگاه‌های کارت‌خوان، صندوق‌های فروشگاهی و دستگاه‌های خودپرداز را داشته باشد.

 

در این کارخانه به‌طور متوسط روزانه ۱۲۰ هزار رول پایانه فروشگاهی، خودپرداز و صندوق‌ فروشگاهی و سالانه یک میلیون و نهصد هزار تن رول کاغذ حرارتی تولید می‌شود، که این اقدام انیاک را به یکی از پیشگامان این صنعت در کشور تبدیل کرده است.

در حال حاضر این کارخانه در شیفت‌های عادی به‌صورت روزانه، توان تولید ۱۲۰ هزار رول پایانه فروشگاهی را دارد. متراژ رول‌های فروشگاهی به‌طور متوسط ۴۰ تا ۶۰ متر است. دستگاه‌های کار‌خوان دارای رول‌های ۱۲ تا ۱۸ متری هستند و دستگاه‌های ATM نسبت به این دو، حجم بالاتری دارند و می‌توانند رول‌هایی با طول حدود ۲۴۰ تا ۳۰۰ متر را پشتیبانی کنند.عرض رول‌های کاغذ حرارتی دو سایز استاندارد دارند؛ ۵۷ میلی‌متری و ۷۹ میلی‌متری. رول‌های ۵۷ میلی‌متری برای دستگاه کارتخوان و ۷۹ میلی‌متری برای پایانه‌های فروشگاهی و دستگاه‌های ATM استفاده می‌شوند.گرماژ یا وزن در واحد سطح این کاغذها متفاوت است و برای این منظور کاغذهای پایه تولیدی توسط کارخانجات تولید کاغذ عمدتاً در دو نوع ۴۸ گرم تا ۵۵ گرم تولید می‌شود که شرکت انیاک بر اساس نیاز مشتریان خود کاغذ با گرماژ ۵۵ گرم را تولید می‌کند.

ازجمله بزرگ‌ترین مشتری‌های رول کاغذ حرارتی انیاک می‌توان به بانک سامان، بانک سپه، کارت اعتباری ایران کیش، سابین تجارت، فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش، شیرین عسل، وین مارکت و شرکت سداد اشاره کرد. در واقع مشتری‌های رول کاغذ حرارتی معمولاً شرکت‌های PSP، بانک‌ها و فروشگاه‌های بزرگ زنجیره‌ای هستند. بانک‌ها برای دستگاه‌های ATM و شرکت‌های پرداخت برای دستگاه‌های کارتخوان و فروشگاه‌ها برای چاپگر صندوق‌های فروشگاهی به رول کاغذ حرارتی نیاز دارند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، می‌توانید با کارشناسان مرکز تماس انیاک با شماره 85500-021 در ارتباط باشید.